Wiadomości z Chorzowa

Firany i zasłony do salonu - jakie wybrać?

  • Dodano: 2020-03-09 06:45, aktualizacja: 2020-03-09 07:01

Urządzając salon, zastanawiamy się, jakie wybrać meble, dodatki bądź kolor ścian. Warto także poświęć kilka chwil na zaaranżowanie okien. Dobranie perfekcyjnych zasłon do salonu może pozytywnie odmienić wnętrze pomieszczenia, w którym przyjmujemy gości. Na co zwrócić uwagę przy kupnie firan i zasłon do salonu? Oto krótki poradnik.

  1. Zasłony do salonu
  2. Najlepsze firmany w salonie
  3. Wybieraj materiały najlepszej jakości i zaszalej z upięciami

Zasłony do salonu

Piękny salon wymaga pięknych zasłon. Wybierając idealne i modne dekoracje naszych okien, zwróćmy przede wszystkim na styl wystroju wnętrza. Nie każdy materiał na zasłony będzie pasował do pomieszczenia. Dlatego zastanówmy się, czy chcemy, aby nasze okna w salonie były bardziej minimalistyczne czy bogato zdobione. Dzięki temu uda nam się stworzyć aranżację idealną. Warto również zwrócić uwagę na metraż, jakim dysponujemy. Ciężkie zasłony do salonu będą optycznie zmniejszały pomieszczenie. Jeśli do naszego salonu dochodzi mało promieni słonecznych to wybierzmy jasne materiały, aby dodatkowo rozświetlić pokój gościnny. Zasłona musi być również funkcjonalna. Czasami okna w salonie są rzadko zasłaniane. Jeśli jednak często je zasłaniamy i odsłaniamy, to zadbajmy o to, aby nie były zbyt długie. Najlepiej będzie, jeśli zakończą się około 1,5 cm nad podłogą. Dzięki temu podczas przesuwania nie zamieciemy nagromadzonego na podłodze kurzu. Brudne końcówki zasłon nie prezentują się najlepiej, zwłaszcza gdy przyjmujemy gości.

Zasłony i rolety w salonie

Najlepsze firany w salonie

Oprócz zasłon w oknach często pojawiają się firany. Zanim kupimy materiał na firany, zastanówmy się, jaki efekt naświetlenia chcemy osiągnąć. Jeśli nasz salon usytuowany jest od południowej strony, to czasem promienie słoneczne mogą być bardzo denerwujące i rażące, zwłaszcza podczas bardzo ciepłych i słonecznych dni. W takiej sytuacji warto zainwestować w gęsty materiał. W przypadku słabo doświetlonych pomieszczeń postawny na delikatne tiule bądź organtyny. W przypadku gdy chcemy zaszaleć z upięciem firan, lepiej zrezygnujmy z bogato zdobionych materiałów. Pamiętajmy, że nawet w salonie w stylu glamour, gdzie znajduje się dużo złotych elementów oraz ozdób, mniej znaczy więcej. 

Zasłony do salonu

Bardzo ważna jest również długość firan. W dużych przestrzeniach pięknie będą się prezentowały długie firany i zasłony, które zwisają aż do samej podłogi. Taka aranżacja może natomiast nie pasować do małych salonów, gdzie okna też nie odznaczają się zbyt dużą wielkością. Pamiętajmy, że w przypadku okien zlokalizowanych nad grzejnikiem długie firmany będą zwyczajnie przeszkadzały.  

Wybieraj materiały najlepszej jakości i zaszalej z upięciami

Aby firany i zasłony dobrze się prezentowały, warto zainwestować w dobrej jakości materiał. Szeroki wybór tekstyliów znajdziemy na stronie: https://alena-firany.pl/zaslony-do-salonu.html. Warto zaznaczyć, że materiały z niższej półki cenowej będą również trudne podczas szycia. Nowoczesne zasłony i firany mają ciekawe wzory. Jeśli wolimy zrezygnować z bogato zdobionych modeli, postawmy na kolor. Wszystko oczywiście zależy od ogólnej aranżacji przestrzeni, w jakiej przyjmujemy gości. Czasami warto również zaszaleć z upięciami. Mocnym punktem wystroju wnętrza w salonie mogą okazać ekstrawagancko upięte zasłony bądź firmany. Będą one przyciągać wzrok naszych gości. Dlatego nie bójmy się eksperymentów. Nie musimy być cały czas przywiązani do jednego upięcia. Co jakiś czas możemy wprowadzać pewne zmiany, co na pewno odświeży nasz salon i to niewielkim kosztem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.