Wiadomości z Chorzowa

Jak często stosować maskę do włosów?

  • Dodano: 2021-11-23 15:45, aktualizacja: 2021-12-23 11:31

Kto z nas nie marzy o pięknych, odżywionych i pełnych objętości włosach? Aby posiadanie takich pasm było jednak możliwe, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Kosmetykiem, którego nie powinno w niej zabraknąć niezależnie od rodzaju naszych kosmyków, jest maska do włosów. Dowiedz się, jak poprawnie jej używać, aby dostarczyła Twoim kosmykom jak najwięcej korzyści.

Maska do włosów – dlaczego warto z niej korzystać?

Maska do włosów L'Oreal Paris nie bez powodu określana jest jako kosmetyk do zadań specjalnych. Posiada znacznie większą koncentrację składników aktywnych niż odżywka, dlatego nawet najbardziej zniszczonym pasmom jest w stanie przywrócić dawną sprężystość i blask. Oprócz tego w maskach do włosów znajdziemy dużą ilość składników o działaniu wzmacniającym, regenerującym, odżywczym i nawilżającym. 

Maska do włosów a częstotliwość stosowania

Aby korzystanie z maski do włosów przynosiło zauważalne efekty, powinno się stosować ją w sposób regularny. Niestety znaczna część osób często o tym zapomina lub w ogóle rezygnuje z tego produktu. Bardzo często ma to miejsce w obawie o nadmierne przetłuszczenie włosów i pozbawienie ich objętości. Taka sytuacja oczywiście może się wydarzyć, jednak tylko w sytuacji, gdy maskę do włosów będziemy aplikować zbyt często, w nadmiernych ilościach lub jej działanie będzie niedopasowane do potrzeb naszych włosów.

Jak często powinniśmy stosować maskę do włosów? Warto pamiętać, że jest to kosmetyk, który nie powinien być stosowany przy każdym myciu. Najlepsze efekty można uzyskać, aplikując maskę do włosów 1-2 razy w tygodniu, jednak wiele zależy od ogólnego stanu naszych włosów. Jeśli nasze włosy są bardzo zniszczone i wymagają intensywnej regeneracji, na początku kuracji maskę można stosować częściej i stopniowo zmniejszać tę częstotliwość.

Duże znaczenie ma także ilość aplikowanego kosmetyku. Niektóre osoby uważają, że większa ilość maski na włosach sprawi, że kosmetyk zadziała lepiej, jednak nie jest to prawda. Nakładając zbyt dużo produktu, niepotrzebnie obciążymy swoje włosy, przez co po umyciu mogą wyglądać na nieświeże. Ilość nakładanej maski na włosy powinna być proporcjonalna do ich długości.

Jak prawidłowo nakładać maskę na włosy?

To, w jaki sposób nakładamy maskę na nasze pasma, również ma wpływ na skuteczność działania produktu. Przed jej aplikacją włosy powinny być dokładnie oczyszczone za pomocą szamponu. Następnie umyte włosy należy delikatnie odcisnąć w ręcznik, aby usunąć z nich nadmiar wody i pozostawić je lekko wilgotne. To bardzo istotne, ponieważ jeśli nałożymy maskę na bardzo mokre pasma, produkt nie będzie miał szansy wchłonąć się we włosy i spłynie wraz z nadmiarem wody jeszcze w trakcie aplikacji.

Przed nałożeniem produktu należy pamiętać o dokładnym rozczesaniu włosów, a także przeczesaniu ich po nałożeniu produktu. Dzięki temu zyskamy pewność, że kosmetyk został równomiernie rozprowadzony na wszystkich partiach włosów. Po upływie wyznaczonego czasu należy spłukać maskę letnią wodą i wysuszyć włosy suszarką lub pozostawić je do wyschnięcia.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.