Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Rejestracja domeny - co warto mieć na względzie przy wybieraniu nazwy?

  • Dodano: 2018-12-21 07:45, aktualizacja: 2018-12-21 07:56

O Twoim sukcesie w wirtualnym biznesie w dużym stopniu przesądza domena, która zdecydujesz się wybrać dla swej internetowej wizytówki. Kluczowe jest przede wszystkim dokonanie gruntownej selekcji, nie rejestrując pierwszej lepszej nazwy. Wybór tej optymalnej to bez wątpienia proces skomplikowany, który powinien być gruntownie przemyślany krok po kroku. Jakie czynniki wziąć pod uwagę? Sprawdź poniżej.

Czym jest domena?

Wystarczy zaznajomić się ze stroną www znanych marek takich jak chociażby Linuxpl.com, aby zorientować się, jak szeroki jest aktualnie wachlarz możliwości kompleksowego wspierania klientów potrzebujących fachowej pomocy w zakresie selekcji właściwej domeny internetowej. Specjaliści reprezentujący wyżej wymienioną markę, proponują konsumentom nie tylko specjalistyczny konsulting, ale również rejestrację domeny. Niezależnie od tego, czy zajmiesz się wyszukiwaniem przyszłego adresu www samodzielnie, w pojedynkę, czy też z pomocą wykwalifikowanych i doświadczonych speców, koniecznie musisz pozyskać podstawowe i zupełnie niezbędne wiadomości na temat tego, czym jest domena. Otóż jest to element systemu DNS, a więc Domain Name System umożliwiający znalezienie określonych danych sieciowych. Zawsze domena musi być złożona z dwóch nieodzownych części – nazwa oraz rozszerzenie. W tym przypadku klienci mają praktycznie niczym nieskrępowane możliwości przebierania w rozlicznych wariantach wielorakich określeń i mnóstwie rozmaitych rozszerzeń. Za najchętniej rejestrowane i najbardziej powszechne uznaje się domeny funkcjonalne, domeny globalne, domeny regionalne.

Jak wyglądają statystyki?

W 2017 roku pojawiły się wyniki badań statystycznych NASK, które pokazały, że w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy ujętych w sondażu, najczęściej wybierane było rozszerzenie .pl. Mimo wszystko jednak, w praktyce okazuje się, iż wraz z biegiem czasu stron internetowych mających w swojej nazwie .pl zdecydowanie ubywa. Potwierdzeniem tego są dane zebrane dwa lata wcześniej, a więc za rok 2016, kiedy to domen z końcówką .pl było o prawie 130 tysięcy więcej niż zaledwie rok temu. Dlaczego? Specjaliści dostrzegają, że to efekt ogromnego wpływu portali społecznościowych, które wypierają strony firmowe. Lepiej bowiem mieć fanpage na obleganym serwisie, niż bawić się w rejestrację domeny. Może i jest to wygodniejsze, ale czy lepsze? W przypadku tradycyjnej witryny online mówimy o swojej własnej, indywidualnej wirtualnej wizytówce, która sprawia, iż w oczach potencjalnych odbiorców prezentowanej na niej treści wypadamy profesjonalnie i rzetelnie. Posiadanie swojej strony www wcale nie musi być również kupą zmartwień. Ponownie wracamy do tematu współpracy w zakresie tak wyboru, jak i rejestracji domeny z firmami typu Linuxpl.com. Dzięki specjalistom, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu- zyskasz czas, zredukujesz swój wysiłek do minimum, ale także będziesz mógł pochwalić się swą stroną www.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.