Wiadomości z Chorzowa

Szkolenia biznesowe dla firm w Chorzowie

  • Dodano: 2021-11-17 08:45, aktualizacja: 2021-11-17 11:16

Chorzów. Jak wybrać dobre szkolenie sprzedażowe, menedżerskie, biznesowe dla pracowników chorzowskich firm? Jakie trendy dominują na rynku szkoleń w Chorzowie? Pracownicy już wiedzą: od swojego pracodawcy oczekują przede wszystkim dostępu do prywatnej opieki zdrowotnej i szkoleń. Chcą rozwijać swoje kompetencje - wynika z badań. Jak w takim razie wybrać dobrą firmę szkoleniową? Na co zwrócić uwagę?  

Aby przyciągnąć kandydatów do pracy, 60 proc. pracodawców oferuje szkolenia. To najczęściej stosowana przez pracodawców zachęta dla pracowników - wynika z badań „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia.” Inwestycja w rozwój kompetencji pracowników zawsze się opłaca. Buduje zaangażowanie pracowników, opinię o firmie na rynku, daje przewagę konkurencyjną, przekłada się na wyniki biznesowe. Korzyści wymieniać można wiele. Każde dobre szkolenie poszerza wiedzę i rozwija umiejętności, może dać nam przewagę, dzięki której wygramy wszystkie etapy rekrutacji do nowej pracy. Ukończony kurs może być dla nas przepustką do awansu. Dobre przeszkolenie wpływa na poziom wiedzy i naszą pewność siebie, co z kolei przekłada się na sytuację i atmosferę w firmie. 

Szkolenia szyte na miarę

Stając przed wyborem odpowiedniego szkolenia zastanawiamy się, jakie wybrać. Coraz popularniejsze są tzw. szkolenia zamknięte zarezerwowane dla pracowników z tej jednej firmy. - Dzięki temu możemy bardzo precyzyjnie dopasować program szkolenia do sytuacji firmy, jej kultury organizacyjnej. Tworzymy ćwiczenia w oparciu o produkty i usługi firmy. Używamy języka typowego dla pracowników. Staramy się wtopić w biznesowy świat klienta, dla którego projektujemy szkolenie - mówi Piotr Juszczak z firmy szkoleniowej Delta Training, która istnieje nieprzerwanie na rynku od ponad 13 lat. Szkolenia i warsztaty w formule otwartej, na które może się zapisać wiele osób z różnych firm, tracą na atrakcyjności. W dużej mierze z powodu pandemii. Wiele firm wprowadziło specyficzne dla siebie zasady pracy w czasach covidowych. Firmy obawiają się mieszania pracowników. Epidemia jednak nie zatrzymała szkoleń. Wiele firm, tak jak Delta Training, umożliwia szkolenia online.  

Szkoleniowe know-how

Przed decyzją z jaką firmą szkoleniową nawiązać współpracę, warto sprawdzić na czym opiera swoje know-how, jakich zatrudnia trenerów i jakimi referencjami może się pochwalić. - Nasze DNA szkoleniowe, to rozwiązania potwierdzone badaniami z obszaru psychologii oraz ekonomii behawioralnej. Wsparte doświadczeniem w biznesie. Takie podejście zapewnia najlepsze rezultaty. Wiemy, co działa i w jakich okolicznościach. Nie opieramy się wyłącznie na indywidualnych doświadczeniach trenerów. Stawiamy na praktykę i użyteczność - mówi Juszczak z Delta Training. Cały czas ogromną popularnością cieszą się szkolenia sprzedażowe skierowane do handlowców i sprzedawców. Cel takich szkoleń jest oczywisty: wzrost sprzedaży. Tematów szkoleń w tym obszarze jest wiele. Wystarczy wymienić techniki sprzedaży, profesjonalną obsługę klienta, techniki narracyjne, cross-selling i up-selling, efektywny merchandising, negocjacje czy też prezentacje handlowe. Popularne są również szkolenia menedżerskie na temat zarządzania zespołem, motywowania pracowników, udzielania informacji zwrotnej, przywództwa czy budowania zespołu. Wszystkim może się przydać szkolenie dotyczące profesjonalnej komunikacji e-mailowej. To ważny temat, bo ilość wiadomości w skrzynkach pocztowych rośnie lawinowo.

Delta Training oferuje szkolenia w Chorzowie

W poszukiwaniu najlepszej oferty kursów i szkoleń warto więc wziąć pod uwagę doświadczenie firmy, referencje, filozofię pracy szkoleniowej. Firm szkoleniowych w Chorzowie jest wiele. Konkurencja duża. Oczekiwania pracowników firm spełni zapewne firma szkoleniowa Delta Training, która szczególną wagę przykłada do know-how oraz użyteczności szkoleń. Firma prowadzi szkolenia nie tylko w Chorzowie, ale w całej Polsce. Oczywiście, to nie jedyna tego typu firma na rynku. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.