Wiadomości z Chorzowa

Tani kredyt gotówkowy online - gdzie szukać?

  • Dodano: 2019-07-02 14:30

Bardzo często w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę oprocentowanie kredytu gotówkowego, co nie jest najważniejszą kwestią. By móc uznać, że dany kredyt gotówkowy jest najtańszym produktem finansowym tego typu na rynku, musimy sprawdzić jak przedstawia się całkowity koszt, a także Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli w skrócie RRSO, która wyrażona jest w procentach.

W skład RRSO wliczane jest oprocentowanie nominalne, a więc naliczane odsetki do danej kwoty kredytu. Poza tym doliczana jest jeszcze prowizja, czyli wartość środków pieniężnych, która jest ustalana przez każdy bank indywidualnie, a jest naliczaną opłatą za udzielenie kredytu.

Warto pamiętać o tym, że bank może pobrać prowizję albo wtedy, gdy kredyt jest uruchamiany, albo być dodatkowym kosztem, który bank doliczy do oferowanego kredytu. W ramach RRSO mogą również znaleźć się dodatkowe koszty, do jakich można zaliczyć chociażby dodane ubezpieczenie kredytu, czy też różne udogodnienia, jak powiadomienia SMS o zbliżającym się terminie płatności.

Kredyt gotówkowy - jak go otrzymać?

Starając się o otrzymanie kredytu gotówkowego, musimy być przygotowani na całą procedurę. Jeśli chodzi o dokumenty, które będą nam potrzebne, to najczęściej wystarczy przesłać skan dowodu osobistego, a także załączyć zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach i NIP firmy, w której pracujemy.

Może się też zdarzyć, że natrafimy w sieci na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, jednak w większości przypadków bank życzy sobie udokumentować uzyskiwane dochody, dlatego też warto dokładnie doczytać w takiej sytuacji, jakie dokumenty są wymagane. Musimy też spodziewać się tego, że oprócz przeanalizowania przesłanych dokumentów bank również prześwietli naszą historię kredytową, sprawdzając przy okazji czy w BIK-u nie ma o nas wzmianki, że jesteśmy niesolidnym dłużnikiem.

Jeśli w przeszłości mieliśmy problem z terminową spłatą zobowiązań, musimy liczyć się z tym, że taka sytuacja mogła zostać odnotowana w Biurze Informacji Kredytowej na naszą niekorzyść. W praktyce taki wpis może w znacznym stopniu przyczynić się do tego, że instytucja bankowa, u której staramy się o kredyt gotówkowy, negatywnie rozpatrzy nasz wniosek.

Kredyt gotówkowy przez internet - gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Wybór kredytu gotówkowego nie może być przypadkowy. Nawet jeśli zależy nam na tym, by wziąć takie zobowiązanie finansowe możliwie jak najszybciej przez internet, warto dokładnie zapoznać się z całym opisem, w tym ze wszystkimi kosztami. W pierwszej kolejności, jeśli mamy rachunek bankowy w jednej z instytucji bankowych, warto właśnie zacząć w takim banku poszukiwania taniego kredytu gotówkowego.

Bardzo często bowiem okazuje się, że instytucje bankowe dbają o swoich klientów w takiej sytuacji, proponując lepsze warunki, na jakich można zawrzeć umowę. Przeważnie można liczyć wówczas na niższą prowizję, czy mniejsze oprocentowanie. Nawet jeśli różnica wyniesie tylko dwa procent, to i tak wiadomo, że kredytu gotówkowego nie spłacimy w ciągu roku, tylko jego spłata będzie rozłożona na dłużej. W dłuższej perspektywie może się okazać, że w ten sposób uda nam się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć tani kredyt, sprawdź dostępny w sieci kalkulator kredytowy, który obliczy wysokość rat i porówna dostępne oferty.

Kredyt gotówkowy przez internet - najtańszy, czyli jaki?

Zanim zaczniemy ubiegać się o przyznanie nam kredytu gotówkowego, dobrze najpierw wyliczyć jaka kwota jest nam potrzebna na konkretne przeznaczenie. W tym celu musimy znać naszą zdolność finansową, by mieć pewność, że kwota, o jaką chcemy wnioskować w danym banku, jest w naszym zasięgu. Ponadto, kiedy już będziemy wiedzieć, w jakiej wysokości środki pieniężne są nam potrzebne, znacznie łatwiej przyjdzie nam przeglądać oferty poszczególnych banków za pośrednictwem porównywarki internetowej.

W ilu ratach spłacać kredyt gotówkowy online?

Kiedy już wybraliśmy kwotę kredytu, która nas w pełni satysfakcjonuje, warto teraz zastanowić się nad tym, jak długo będziemy chcieli spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Będzie to dla nas tak naprawdę kluczowa decyzja, ponieważ to właśnie od niej może zależeć, jak comiesięczna spłata raty kredytu obciąży nasz domowy budżet. Poza tym musimy też pamiętać o tym, że im dłużej będziemy spłacać kredyt, tym więcej za niego zapłacimy.

Kredyt gotówkowy a promocyjne oferty

Instytucje bankowe rywalizują między sobą, chcąc pozyskać jak największą liczbę klientów, oferując niekiedy różnego rodzaju promocje. Jednak może się okazać, że po zapoznaniu się ze wszystkimi warunkami, na jakich kredyt zostanie nam udzielony, oferta wcale nie będzie taka atrakcyjna, jak mogłoby się na początku wydawać. Bardzo często banki stosują taki chwyt, że oferują kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach tylko wtedy, gdy klient zdecyduje się założyć u nich konto bankowe, bądź też, jeśli wybierze kredyt z ubezpieczeniem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.