Wiadomości z Chorzowa

Ubezpieczenie turystyczne do Grecji – dla kogo?

  • Dodano: 2018-09-24 10:15

Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Leży w stosunkowo niedużej odległości od Polski, a tamtejsza pogoda, plaże i ciepłe wody zachęcają do wylegiwania się w słońcu. Warto jednak pamiętać, że wyjazd do Grecji wiąże się z różnymi niebezpieczeństwami, dlatego przed urlopem powinno się wykupić ubezpieczenie turystyczne do Grecji. Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na ubezpieczenie kosztów leczenia.

Bezpieczny wyjazd dla każdego

Ubezpieczenie turystyczne do Grecji jest oferowane obowiązkowo przez każde biuro podróży. Organizatorzy wycieczek mają obowiązek sprzedaży polis dla swoich klientów, jednak aby nie podnosić znacznie wyższych kosztów wycieczki, biura podróży sprzedają ubezpieczenia o najwęższym zakresie obowiązywania i niskiej sumie ubezpieczenia.

Często okazuje się, że obligatoryjne produkty ubezpieczeniowe nie chronią przed poniesieniem wielu kosztów, np. związanych z utratą bagażu czy zniszczeniem sprzętu sportowego. Ponadto suma ubezpieczenia kosztów leczenie jest niska, co może powodować konieczność zapłacenia za pobyt w szpitalu i dłuższe leczenie z własnej kieszeni. Aby uniknąć takich problemów, warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Kto w szczególności powinien nabyć dodatkowe ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem do Grecji? Są to między innymi osoby, które:

- wyjeżdżają w rejony Grecji zagrożone występowaniem chorób tropikalnych,
- zabierają ze sobą wartościowy sprzęt sportowy,
- zamierzają uprawiać sporty ekstremalne,
- obawiają się zamachów terrorystycznych i działań militarnych związanych z napływem uchodźców i emigrantów,
- cierpią na choroby przewlekłe,
- chcą mieć pewność, że uzyskają pomoc finansową w przypadku zniszczenia lub kradzieży bagażu.

Przystępna składka

Duża konkurencja na rynku ubezpieczeniowym sprawia, że polisy turystyczne cechują się coraz przystępniejszymi cenami. Dzięki niskim składkom i możliwości znalezienia ubezpieczenia o odpowiednim zakresie ochrony, na zakup polis turystycznych decyduje się coraz więcej Polaków wyjeżdżających do Grecji - wielu z nich wybiera polisę z Insurance Choice. Co ważne, polisy wykupione przez turystów mogą działać jednocześnie z ubezpieczeniami sprzedawanymi przez biura podróży. Ponadto jedna polisa prywatna może chronić kilkoro uczestników wycieczki, dzięki czemu składka dla jednej osoby będzie jeszcze niższa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.