Wiadomości z Chorzowa

Uzyskanie odszkodowania - jak może pomóc kancelaria adwokacka?

  • Dodano: 2020-02-28 06:30, aktualizacja: 2020-02-28 06:41

Osoby, które poniosły szkodę na zdrowiu lub mieniu, mogą w świetle prawa dochodzić należnego im odszkodowania, które powinno pokryć zarówno straty materialne, jak i pozwolić na poradzenie sobie z mniej uchwytnymi negatywnymi konsekwencjami takiego wydarzenia. Co jednak w sytuacji, jeśli odpowiedzialna za wypadek osoba fizyczna lub prawna uchyla się od wypełnienia swoich obowiązków?

Dlaczego tak trudno uzyskać odszkodowanie?

Powodem do odszkodowania mogą być nie tylko wymierne straty zdrowotne w zakresie zdrowia fizycznego, ale także trauma czy innego typu uszczerbek psychiczny. W Polsce dysponujemy dosyć złożonymi i zróżnicowanymi prawami dotyczące odszkodowań, które wydają się na ogół korzystne dla poszkodowanych. Zatem dlaczego w tej sytuacji na dochodzenie swoich praw decyduje się stosunkowo niski odsetek osób? Głównym powodem jest tu prawie zawsze obawa przed długim i obciążającym procesem sądowym oraz ogólny brak zaufania do wymiaru sprawiedliwości. Właśnie dlatego rolę kancelarii adwokackich w procesie uzyskiwania odszkodowań można śmiało określić jako kluczową. W przypadku poszkodowanych ze Śląska, którym potrzebny jest adwokat - Zabrze już od dłuższego czasu słynie jako miejsce, gdzie łatwo znaleźć najlepszą kancelarię - dlociok.pl

Pomoc kancelarii adwokackiej – gwarantowane rezultaty

Odszkodowanie najczęściej kojarzy nam się z sytuacją wypadku przy pracy lub błędu medycznego. Temat ten pojawia się na ogół także w kontekście odszkodowań za wypadek samochodowy. Nie wszyscy wiedzą jednak, że odszkodowania przysługują obywatelom naszego kraju w wielu różnych sytuacjach, jak choćby pożar, bezpodstawne zatrzymanie przez policję czy doznanie szkody na terenie zarządzanym instytucję, która powinna być odpowiedzialna za jego utrzymanie. Niestety, sytuacje, w których osoba, przedsiębiorstwo lub jednostka rządowa sama zaproponuje poszkodowanemu należną mu sumę pieniężną, zdarzają się niezwykle rzadko. Problem pogłębia przy tym znaczna trudność w dotarciu do odnośnych przepisów i rozeznaniu się w ich znaczeniu. Dzięki zaangażowaniu doświadczonej, renomowanej kancelarii adwokackiej proces uzyskiwania odszkodowań ulega na szczęście znacznemu uproszczeniu. Pracujący tam specjaliści mają na uwadze przede wszystkim dobro swoich klientów, dlatego można spokojnie założyć, że zaproponują nam najkorzystniejsze możliwe rozwiązania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.