Wiadomości z Chorzowa

Wyjście integracyjne - o co zadbać i jaki pomysł wybrać na jego główną atrakcję?

  • Dodano: 2021-04-21 08:30, aktualizacja: 2022-12-06 10:14

Znajdując się w większym gronie ludzi, czy to w pracy czy na studiach lub w szkole, naturalnym jest, że chce się w jakiś sposób z nimi zgrać. Tak, aby poznać ich lepiej i aby stworzyć atmosferę wsparcia i przyjaźni. Konieczne jest zatem zorganizowanie wyjścia integracyjnego, w czasie którego będzie to możliwe. Jak jednak wpaść na pomysł związany z jego organizacją? Jaką atrakcję wybrać, aby spodobała się ona absolutnie każdemu? O czym należy przy tym wszystkim pamiętać? Kilka słów na ten temat powiemy w dzisiejszym wpisie.

Najlepsze pomysły na wyjście integracyjne

Wyjście integracyjne jest o tyle specyficzne, że w każdym przypadku biorą w nim udział osoby o różnym wieku i takie, które zazwyczaj mogą interesować się czymś innym. Mogą, gdyż tak właściwie nie ma się pojęcia, jakie są ich zainteresowania - to w końcu celem ich poznania chce się z nimi zintegrować. Taki stan rzeczy wymaga odpowiedniego przygotowania, a także przemyślenia głównej atrakcji, jaka będzie im towarzyszyła w czasie takiego wyjścia. Wbrew pozorom, wcale nie musi to być takie proste. Zdecydowanie najlepszym sposobem jest postawienie na coś jak najbardziej uniwersalnego - można z tego uczynić dodatek do tak zwanej atrakcji głównej. Wynajmując więc miejsce do posiedzenia czy potańczenia ma się pewność, że każdy będzie w stanie z niego korzystać. Również ci, którym nie spodobała się atrakcja główna. Jeżeli natomiast chodzi o tę właśnie atrakcję, tutaj najlepiej jest puścić wodze fantazji i zdecydować się na coś oryginalnego, a zarazem po prostu unikalnego. Takiego, co zostanie zapamiętane i o czym w firmie (czy w tej konkretnej integrującej się grupie osób) po prostu będzie się mówiło. Takim czymś może być chociażby rzucanie toporami do celu. Jest ono czymś nietuzinkowym, a jednocześnie takim, które gwarantuje mniej formalny grunt. Co jednak najważniejsze, jest to pomysł, który potrafi trafić w gusta zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie wymaga mnóstwa wprawy, a w zabawie można wziąć udział z marszu, po zaledwie krótkim wprowadzeniu. Jest to zatem opcja nie tylko uniwersalna i ciekawa, ale też po prostu mile widziana przez osoby w każdym możliwym wieku.

O czym pamiętać przy wyborze atrakcji głównej?

Wybierając swój własny pomysł na wyjście integracyjne należy pamiętać o wielu rzeczach, większość z których jest bardzo indywidualna. Wzięcie każdej pod uwagę jest w stanie być gwarantem udanej imprezy firmowej integracyjnej, w czasie której ludzie rzeczywiście się zgrają i będą gotowi do wspólnego, już nieco bardziej wyluzowanego i mniej formalnego działania. O czym zatem pamiętać? Poniżej wypisujemy te rzeczy, które wydają się być w tym wszystkim zdecydowanie najważniejsze.

  • Dostosowanie pod względem wieku - w imprezach integracyjnych biorą udział zarówno starsi, jak i młodsi ludzie. Warto wstrzelić się w upodobania każdego z nich.
  • Dobra lokalizacja - jeżeli nie zamierza się zapewnić ludziom transportu na miejsce, warto zadbać o to, by główna atrakcja była zlokalizowana w miejscu wygodnym dla wszystkich. Najlepiej takim, do którego można łatwo i szybko dotrzeć - niekoniecznie samochodem.
  • Dostępność alternatyw - atrakcja główna - niezależnie od wyboru - nie każdemu musi przypaść do gustu. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by znaleźć dla niej pewne alternatywy. Najlepiej będzie postawić na te jak najbardziej uniwersalne. Nie chodzi tutaj o wielkie atrakcje, a po prostu możliwość spędzenia czasu w inny sposób. Wystarczy tutaj zapewnić chociażby miejsce do tego, by usiąść, wypić, zjeść posiłek i porozmawiać. Idealnie byłoby, gdyby to miejsce znajdowało się w lokalizacji samej atrakcji.
  • Odpowiednia firma dostarczająca atrakcję - choć to zwykle człowiek zarządzający daną grupą ludzi zajmuje się organizacją imprezy integracyjnej, nie on musi przygotować główną atrakcję. Rozsądniej będzie, gdy powierzy to firmie profesjonalnie zajmującej się tym tematem. Takiej jak chociażby Axe Nation. To jej zadaniem będzie zadbanie o prawidłowy przebieg głównej części imprezy. To ona też dostarczy niezbędny sprzęt i zadba o to, by całość rozgrywała się w odpowiednich warunkach.
  • Przystępność - atrakcja, na której posiłkować się będzie impreza integracyjna musi być przystępna, to jest taka, która nie będzie zniechęcać do korzystania z niej niektórych ludzi, chociażby ze względu na poziom skomplikowania i stopień trudności czy też wymagania pod względem podejmowania się aktywności fizycznej.

Podsumowanie

Wyjście integracyjne potrafi być świetną opcją dla właścicieli większych i mniejszych firm oraz osób, które zarządzają grupą innych ludzi. Pozwoli im wszystkim spędzić wolny czas w innym niż standardowe środowisku, a przy okazji lepiej się poznać. Jest też zalążkiem bardzo wielu przyjaźni, również tych na całe życie. Należy jednak pamiętać, by wpaść na taki pomysł na imprezę, by ten spodobał się większej części jej członków, a całej reszcie zapewnić pewną jego alternatywę. Z przygotowaniem tego typu eventu jest w stanie pomóc Axe Nation, dzięki któremu można zorganizować imprezę nie tylko ciekawą, ale i jedyną w swoim rodzaju. Taką, która na pewno zostanie dobrze zapamiętana.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kamila

    My ze znajomymi zazwyczaj spotkamy się u kogoś w mieszkaniu, bo teraz nawet nie ma gdzie wyjść. Ostatnio jak przyszli do mnie to najpierw graliśmy w Lombard. Życie pod Zastaw i słuchaliśmy muzyki a później oglądaliśmy wspólnie serial :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.