Wiadomości z Chorzowa

Wyłudzanie pieniędzy przez telefon zza granicy - jak się uchronić?

  • Dodano: 2019-07-23 09:15

Szacuje się, że liczba telefonów komórkowych jest kilkukrotnie większa niż ilość mieszkańców naszej planety. Większa część tych urządzeń jest aktywnie używana zgodnie z przeznaczeniem, czyli do komunikowania się na odległość i innych praktycznych funkcji, efektem czego cały świat wybrzmiewa dźwiękami dzwonków i alertów, a sieć przesiąknięta jest rozmowami. Wśród miliardów telefonicznych połączeń czasem trafiają się często te, których odebranie przynieść może bardzo rozczarowujący efekt. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się możliwości zarabiania pieniędzy, wykorzystując ludzką nieświadomość. Mowa tu o naciąganiu ludzi na połączenia na koszt odbiorcy. Na czym to polega?

Jak sprawdzić czy dzwoni do nas bezpieczny numer? (Who is calling me)

Niestety, tak wielka skala użytkowników przekłada się na to, że nawet najmniejsza ich część, choćby 1%, stanowi już bardzo pokaźną grupę. Kiedy ktoś zakłada specjalny numer, tzw. numer premium, z którym skomunikowanie się generuje kilkukrotnie, a czasem nawet kilkudziesięciokrotnie większe koszty niż standardowe połączenie. Posiadając taki numer, wykonuje połączenia do losowych osób, by nawet przez te kilka sekund, zanim ofiara się rozłączy, naliczać dodatkową opłatę. Ten proceder jest nielegalny, ale jego sprawcy są zwykle niemal nieuchwytni. Kiedy zostają zdemaskowani i rozpoczyna się ich namierzanie, mogą ulotnić się tak, że już nigdy nie trafi się na ich ślad.

Jak uchronić się przed takim przekrętem? Zawsze sprawdzić, do kogo należy nieznajomy, dzwoniący do nas numer. Pojawia się kolejne pytanie – jak to sprawdzić? To bardzo proste! Skorzystajmy z internetowej książki telefonicznej, która zbiera dane o numerach telefonu. Wykorzystuje algorytmy by przeszukać sieć w poszukiwaniu interesującego nas ciągu cyfr i jakichkolwiek wzmianek o nim. Książka telefoniczna online to pomocne narzędzie w identyfikowaniu nieznanych numerów telefonów. W ten sposób zaoszczędzimy czas na identyfikację, nerwy na zastanawianie się czy to może nic ważnego oraz pozbędziemy się ryzyka utraty pieniędzy. Poszukiwanie numerów i związanych z nią informacji zajmuje jej kilka sekund, nie czekaj i wypróbuj już dziś!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.