Katalog firm

dodaj firmę

Kolej wąskotorowa Chorzów

Adres i telefon

ul. Plac Atrakcji 1
41-500 Chorzów
Godziny otwarcia: nieczynne
  • Poniedziałek: nieczynne
  • Wtorek: nieczynne
  • Środa: nieczynne
  • Czwartek: nieczynne
  • Piątek: nieczynne
  • Sobota: 11:30 - 17:30
  • Niedziela: 11:30 - 17:30

Oferta

Kolej Parkowa znów jeździ po Parku Śląskim od 19 czerwca 2014 roku. Na razie kursuje miedzy zoo a wesołym miasteczkiem. Jeździ po wymienionym torowisku. Do dyspozycji użytkowników jest ciekawy i zróżnicowany tabor. Na co dzień przy obsłudze kolejki pracuje kilka osób: maszynistów, konduktorów i manewrowych. Obecnie bilety sprzedaje konduktor wyposażony w przenośną kasę fiskalną, wkrótce ma natomiast ruszyć kasa na stacji przy lunaparku. Tabor kolejki jest urozmaicony.

Po parku kursują dwie lokomotywy spalinowe. Pierwsza z nich to LxD2, największa i najcięższa lokomotywa, jaka w Polsce porusza się po wąskich torach. Czerwone, 30-tonowe monstrum robi niesamowite wrażenie i przypomina bardziej lokomotywę, które są spotkane na tradycyjnej kolei. Drugi pojazd to 2WLS50, ciekawa zielona lokomotywa. Waży 7 ton. Wagony są świeżo wyremontowane, stylizowane na wzór tych, które kursowały jeszcze przed i krótko po wojnie. Jednym mogą podróżować 32 osoby. Ich kolorystyka jest ciemnozielona, stosowana w kolejnictwie do lat 70.
 
Operatora kolejki wybrano w drodze konkursu. Wygrało go Przedsiębiorstwo Kolejowe Eurolok. Firmę prowadzi Jarosław Łuszcz, pasjonat kolejnictwa, który dysponuje ogromną ilością zabytkowego taboru i urządzeń. Pozyskał go zarówno w kraju, jak i zagranicą. Od sześciu lat jest naczelnikiem stacji kolei wąskotorowej w Rudach, koło Raciborza.

Kolejka kursuje w weekendy od 11:30 do 17:30. Bilet w obie strony kosztuje 7 zł normalny i 5 zł ulgowy, a w jedną stronę odpowiednio 4 i 3 zł. Jest również możliwość zakupu biletu rodzinnego. Taka wejściówka dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci w obie strony kosztuje 20 zł, a w jedną 10 zł. Pod linkiem znajduje się dokładny cennik
 

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj opinię
  • Bardzo fajna przygoda. Szkoda tylko ze krotko, ale moze bedzie wiecej.

    Co byś zmienił w firmie?   Dluzsza trasa.

Napisali o nas

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.