Rozsądnie zaciągnięta pożyczka online przez Internet może przynieść sporo korzyści. W końcu niemal każdy czasem potrzebuje szybkich pieniędzy bez zbędnych pytań. To, czy pożycza się rozsądnie, w dużej mierze zależy z as od tego, w jaki sposób szuka się pożyczki. Jakie są więc sposoby wybierania optymalnej oferty, gdy trzeba wybierać spośród dziesiątek ofert?
1. Kalkulator pożyczkowy
Skoro pożycza się w Internecie, to decyzję o wyborze optymalnej oferty pożyczki także można oprzeć o werdykt innowacyjnych internetowych kalkulatorów pożyczkowych. Za dobry przykład może tu posłużyć serwis Cashtero.pl, gdzie dostępne są propozycje pożyczek od niemal wszystkich uznanych pożyczkodawców online.
W kalkulatorze Cashtero wybiera się kwotę pożyczki i czas, na jaki potrzebne są pieniądze. Następnie, niczym w standardowym kalkulatorze pożyczkowym, podaje się potrzebne informacje. Na samym końcu algorytmy Cashtero przetwarzają wszystkie dane i wskazują pożyczkodawcę, który w danym przypadku ma najkorzystniejszą ofertę. Wystarczy wtedy jedno kliknięcie, by przenieść się bezpośrednio do strony pożyczkodawcy i przesłać wniosek. Po uzyskaniu akceptacji pieniądze lądują na koncie.
Strategia wybierania pożyczki na podstawie innowacyjnych kalkulatorów to rozsądne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wszakże nie trzeba samemu przeprowadzać porównania ofert. Co równie ważne, kalkulator pożyczkowy wybiera optymalną ofertę na bazie szeregu danych, więc jest wysoce prawdopodobne, że wskazana oferta naprawdę będzie korzystna.
2. Zestawienia ofert
W sieci znaleźć można multum stron, gdzie zestawione są kluczowe parametry ofert poszczególnych pożyczkodawców, np. w formie tabel. Wśród tych parametrów znajduje się np. zakres dostępnych kwot, okres kredytowania, RRSO, czy wymogi konieczne do spełnienia.
Korzystanie z takich zestawień może być przydatne. Ta strategia wymaga jednak poświęcenia czasu na przeanalizowanie ofert. Ponadto sytuacja na rynku pożyczek internetowych w Polsce zmienia się bardzo szybko. Trzeba więc upewnić się, że na pewno ma się przed oczami aktualne informacje.
3. Samodzielne porównywanie możliwości
Część ludzi poszukujących pożyczki online uważa, że informacji należy szukać tylko u źródła. Dlatego też skrupulatnie sprawdzają kalkulatory, strony, umowy i regulaminy poszczególnych pożyczkodawców, by na samym końcu dokonać porównania i podjąć decyzję.
Takie podejście pozwala samodzielnie zdecydować, kto ma najlepszą propozycję na podstawie dostępnych danych. Jednakże porównanie kilkunastu ofert pożyczek online w ten sposób, może być karkołomnym, a już na pewno czasochłonnym zadaniem.
4. Podjęcie decyzji na bazie emocji
Niektórzy przy wyborze pożyczkodawcy sugerują się reklamą telewizyjną. Inni stawiają na instytucję pożyczkową, która jako pierwsza ukaże się im w wynikach wyszukiwania Google. Zdarzają się też ludzie wybierający pożyczkodawcę wręcz całkowicie losowo.
Takie podejście jest szybkie, wygodne, ale i ryzykowne. W kwestii pożyczek warto polegać na rozsądku, a nie emocjach. Tymczasem losowe wybranie pożyczkodawcy online praktycznie nigdy nie przyniesie wybrania optymalnej oferty. Dużo lepiej jest skorzystać np. z kalkulatorów pożyczkowych.