Wiadomości z Chorzowa

Bal Sportowca za nami. Nagrody Prezydenta Miasta trafiły do ludzi sportu

  • Dodano: 2023-02-06 14:00

W sobotni wieczór 4 lutego 2023 r. w MDK Batory odbył się tradycyjny Bal Sportowca. Wśród nagrodzonych przez prezydenta Chorzowa znaleźli się m.in. trener Ruchu Chorzów, mistrz świata w brydżu czy światowe rekordzistka w trójboju siłowym.

Do najlepszych sportowców i działaczy z Chorzowa ponownie trafiły Nagrody Prezydenta Miasta w Dziedzinie Sportu. Laureaci otrzymują okolicznościowe statuetki i nagrody finansowe. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: za wybitne osiągnięcia sportowe w 2022 roku, za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w 2022 roku i za osiągnięcia w zakresie organizacji sportu i rekreacji w mieście w 2022 roku.  

Prezydent Chorzowa nagrodził najważniejsze postaci sportu w mieście

Łącznie nagrodzono sześć osób – po dwie w każdej kategorii. Wśród laureatów znaleźli się:

za wybitne osiągnięcia sportowe:

  • Agata Sitko – chorzowianka, absolwentka Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda, studentka matematyki Politechniki Ślaskiej w Gliwicach. Od 2019 r. zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Pover Kuźnik, gdzie trenuje trójbój siłowy i wyciskanie sztangi leżąc, członkini kadry narodowej Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Od 2021 r. zawodniczka Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Śląskiej, w którym od razu została Akademicką Mistrzynią Śląska w wyciskaniu leżąc klasycznym i najlepszą zawodniczką Akademickich Mistrzostw Śląska w wyciskaniu leżąc klasycznym. W lipcu 2022 w amerykańskim Birmingham zdobyła złoty medal podczas The World Games 2022 czyli w igrzyskach sportów nieolimpijskich, zostając mistrzynią świata w trójboju siłowym.
  • Krzysztof Buras - brydżysta, World Life Master (WBF), European Grand Master i European Champion w kategorii juniorów (EBL), Arcymistrz Światowy (PZBS), zawodnik Bridge24.pl. Zdobył mistrzostwo świata w brydżu sportowym w konkurencji par open z Piotrem Lutostańskim podczas odbywających się we Wrocławiu Wrocławiu World Bridge Series 2022.

za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej:

  • Agnieszka Cyl – wieloletnia trenerka klubu UKS Biathlon Chorzów, w którym wraz ze swoimi podopiecznymi wywalczyła kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Z końcem 2022 roku powołano ją na stanowisko dyrektora sportowego w Polskim Związku Biathlonu
  • Jarosław Skrobacz – karierę trenerską rozpoczynał w Odrze Wodzisław Śląski, a następnie trenował zawodników Naprzodu Rydułtowy, Pniówka Pawłowice Śląskie, GKS Jastrzębie i Miedzi Legnica. W 2021 roku został trenerem Ruchu Chorzów, a w maju 2022 roku przedłużył kontrakt z klubem z Cichej po awansie do Fortuna 1. Ligi.

za osiągnięcia w zakresie organizacji sportu i rekreacji w mieście:

  • Stefan Mleczko – polityk, od lat związany z chorzowskim sportem działacz, działał w zarządzie klubu sportowego Ruch Chorzów, a w 2004 objął stanowisko prezesa Stowarzyszenia „Ruch Chorzów”, zajmując je przez pół roku. Związany z drużyną AKS Wyzwolenie Chorzów.
  • Krzysztof Pasieka - były nauczyciel, trener związany z Ruchem Chorzów, sędzia piłkarski, organizator wydarzeń sportowych (m.in. Turniejów Piłkarskich Integracyjnych), których celem jest integracja młodzieży w różnym wieku, z rozmaitych środowisk, nie zapomina o młodzieży niepełnosprawnej.
bal sportowca 2022

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również