Wiadomości z Chorzowa

Bezpieczna droga do szkoły z chorzowskimi policjantami

  • Dodano: 2021-09-27 08:15, aktualizacja: 2021-09-27 06:09

Za nami kolejny tydzień działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem w ramach akcji z uczniami chorzowskiej Szkoły Podstawowej nr 32 i 34 spotkał się dzielnicowy Komisariatu I w Chorzowie.

Co roku we wrześniu policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają informować i przypominać o bezpieczeństwie najmłodszych w ruchu drogowym. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci drogówki, wydziału prewencji, a także chorzowscy dzielnicowi spotykają się z mieszkańcami Chorzowa aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem w ramach akcji z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 32 i 34 w Chorzowie spotkał się dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Chorzowie.

Policjanci o bezpieczeństwie w trakcie poruszania się w drodze do szkoły

Mundurowy rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie poruszania się w drodze do szkoły, wzajemnego szacunku jak również bezpieczeństwa w trakcie zabaw w czasie wolnym. 

Spotkania z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza policjantów, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również