Wiadomości z Chorzowa

Bezpłatne półkolonie z Muzeum Górnośląskim Parkiem Etnograficznym!

  • Dodano: 2024-06-13 09:15

Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 13 lat na niezapomniane półkolonie pod nazwą "Pamiątka z wakacji". Udział w półkoloniach jest całkowicie bezpłatny!

Wakacje w centrum miasta

W czasie dwóch tygodni spędzonych na tej wyjątkowej wsi w samym sercu miasta, dzieci będą miały okazję nie tylko bawić się i integrować, ale także poznawać historię industrialnego Chorzowa. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów z Fundacji W to mi graj, Teatru Lufcik na Korbkę oraz Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie".

Pamiątka z wakacji

Program półkolonii został starannie zaplanowany tak, aby każde dziecko mogło stworzyć swoją własną pamiątkę z wakacji. Część zajęć skupi się na przestrzeni pamięci, gdzie uczestnicy będą mieli okazję odkrywać niezapomniane historie zapisane w muzealnych budynkach i obiektach. Domki pamięci pozwolą dzieciom na tworzenie własnych opowieści, a Teatr wyobraźni na rozwijanie kreatywności. Pamięć mięśniowa zaś będzie okazją do poznania tradycji i zwyczajów przodków, zanurzając uczestników w autentyczną atmosferę dawnych czasów. Dodatkowo, dzieci będą mogły odkrywać tajemnice skansenu oraz zapoznać się z historią miasta poprzez eksplorację miejsc takich jak Stadion Śląski czy Teatr Rozrywki.

Nie braknie także czasu na zabawę i relaks. Każdy dzień zakończony zostanie fantastycznym podsumowaniem, które pozwoli uczestnikom na przypomnienie sobie najlepszych chwil spędzonych w teatrze.

Bezpłatne półkolonie z Muzeum Górnośląskim Parkiem Etnograficznym!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: Muzeum Górn. Park Etnog. / fot. Freepik, Muzeum Górn.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również