Wiadomości z Chorzowa

Były prezes Parku Śląskiego oskarżony o korupcję!

  • Dodano: 2019-12-17 14:30

Były prezes Parku Śląskiego i były menedżer spółki odpowiedzą za przyjęcie 100 tys. złotych łapówki. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.

Były prezes Parku Śląskiego i były menedżer odpowiedzą za przyjęcie 100 tys. zł łapówki

Informację o zakończeniu śledztwa w sprawie korupcji w Parku Śląskim przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Marta Zawada-Dybek. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Katowice-Zachód - informuje Polska Agencja Prasowa. Były prezes parku Krzysztof O. oraz były menedżer Marek P. odpowiedzą za przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. złotych w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi.

- Do zdarzenia doszło w dniu 31 maja 2019 r. Jak wynika z ustaleń śledztwa pieniądze zostały przekazane przez osobę fizyczną w zamian za doprowadzenie do zawarcia umowy dzierżawy terenu pod pawilon handlowy na terenie Parku Śląskiego – tłumaczy prokurator Zawada-Dybek.

Krzysztof O. oskarżony jest także o posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia - w jego mieszkaniu zabezpieczono 61 sztuk różnego rodzaju amunicji.


Były prezes Parku Śląskiego nie przyznał się do przyjęcia łapówki


Jak podała prokuratura, Marek P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wobec niego stosowne są wolnościowe środki zapobiegawcze. Drugi z oskarżonych, były prezes Parku Śląskiego, nie przyznał się do przyjęcia łapówki. W chwili skierowania aktu oskarżenia Krzysztof O. był aresztowany. W ostatnich dniach decyzją sądu został zwolniony. Oskarżonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura nie ujawnia, kim jest osoba, która miała wręczyć łapówkę przedstawicielom Parku Śląskiego. Ponieważ sama poinformowała ograny ścigania o tym przestępstwie, nie podlega odpowiedzialności karnej – podkreśliła prokurator Zawada-Dybek.

Krzysztof O. został zatrzymany w październiku br. przez policjantów z wydziału antykorupcyjnego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Wcześniej, w maju br., w ramach tego samego postępowania, zatrzymany został jeden z menedżerów tej samej spółki Marek P. 

Krzysztof O. został odwołany z funkcji prezesa Parku Śląskiego po ogłoszeniu przetargu na luksusową limuzynę

Marek P. miał się zajmować, wartym 226 mln złotych, projektem rewitalizacji Parku Śląskiego. Był jedną z pierwszych zatrudnionych osób zatrudnionych w spółce po tym, jak kontrolowana przez polityków PiS rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa parku Krzysztofa O.

W czerwcu rada nadzorcza odwołała prezesa Krzysztofa O., który funkcję pełnił zaledwie półtora miesiąca. W swoim oświadczeniu napisała, że powodem są "budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą parkowi". Chodziło o nagłośniony przez media przetarg na hybrydowy samochód z bogatym wyposażeniem.


 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • dsa

    czy u nas w polsce mozna byc na takim stanowisku i nie byc skorumpowany i sprzedajny ?!

  • Zatroskany

    Kolejny prezes który myśli tylko o jednym - w jako sposób "udostępnić " deweloperom tereny należące do parku. To jest jego 5 minut i szansa na "interes" życia. W zamian za to wiadomo - wdzięczność w postaci super apartamentu. Taki cel przyświeca wszystkim po kolei !!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.