Wiadomości z Chorzowa

Chłopiec uratował swojego dziadka. Dzielnicowi nagrodzili małego bohatera

  • Dodano: 2019-09-24 07:00, aktualizacja: 2019-09-23 16:25

Chorzowscy policjanci od początku miesiąca prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Tym razem w ramach akcji z uczniami Szkoły Podstawowej nr 37 w Chorzowie spotkali się dzielnicowi z chorzowskiej jedynki.

Spotkanie było również okazją do wręczenia drobnego upominku jednemu z pierwszoklasistów, który uratował swojego dziadka.

Co roku we wrześniu policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają informować i przypominać o bezpieczeństwie najmłodszych w ruchu drogowym. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci drogówki, wydziału prewencji, a także chorzowscy dzielnicowi spotykają się z mieszkańcami Chorzowa aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Tym razem to dzielnicowi z I komisariatu, asp. Dawid Lisoń i sierż.sztab. Marcin Goinda spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 37. Dzielnicowi rozmawiali z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie w trakcie poruszania się w drodze do szkoły, wzajemnego szacunku jak również bezpieczeństwa w trakcie zabaw w czasie wolnym.

Ponadto na jednej z prelekcji dzielnicowi asp. Dawid Lisoń oraz mł. asp. Marcin Goinda z inicjatywy Dyrektor Szkoły wręczyli jednemu z uczniów z klasy 1B symboliczną nagrodę za uratowanie życia swojemu dziadkowi podczas wakacji. Gdy ten stracił przytomność on zachował się jak profesjonalny ratownik, powiadomił odpowiednie służby oraz ułożył dziadka w pozycji bocznej ustalonej. Dzięki natychmiastowej interwencji małego bohatera dziadek wrócił do zdrowia.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Wanda S.

    Czytać o dobrych wydarzeniach jest bardzo miło. Sam zrób coś nadzwyczajnego dla bliźniego i opisz to.

  • Mmm

    I ja o takie wiadomości proszę dziennie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.