Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: 2 lata i 6 miesięcy dla pedofila, który skrzywdził 12-letnią chorzowiankę

  • Dodano: 2019-05-30 13:00

2 lata i 6 miesięcy więzienia – to kara dla tyszanina Mariusza D. który dopuścił się innej czynności seksualnej wobec 12-letniej chorzowianki. Katowicki Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Do zdarzenia 12-letniej chorzowianki doszło w grudniu 2017 roku. 50-latek z Tychów zwabił dziewczynkę do samochodu pod pretekstem nieznajomości okolicy, bo jak twierdził - chciał dotrzeć do miejsca zamieszkania swojej dziewczyny. 

2,5 roku więzienia dla pedofila z Tychów. Wyrok jest prawomocny

Pedofil niemal natychmiast po zamknięciu drzwi zaczął się onanizować przy dziecku. Kiedy skończył, dziewczynka otrzymała od niego 50 złotych, a mężczyzna zaproponował kolejne spotkanie. Mama 12-latki szybko zorientowała się, że z córką dzieje się coś niedobrego i zgłosiła sprawę na policję. Niestety, doszło do nieprawidłowości w czynnościach mających na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Policjanci próbowali zastawić pułapkę na mężczyznę, jednak spłoszył go oznakowany radiowóz. Do tego dołączyło wiele błędów w postępowaniu. 

Mężczyzna wciąż przebywał na wolności i miał zastraszać matkę dziewczynki SMS-ami. Rodzina zgłosiła sprawę prywatnej agencji detektywistycznej. Za wskazanie miejsca pobytu sprawcy wyznaczono nagrodę 10 tys. zł. Po wydaniu przez policję listu gończego za mężczyzną, Mariusz D. oddał się w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Sąd Rejonowy w Chorzowie skazał Mariusza D. na karę więzienia

Na początku tego roku sąd I instancji w Chorzowie skazał Mariusza D. na ponad 2,5 roku więzienia. Obie strony natychmiast odwołały się od wyroku – obrona utrzymywała, że brak jest bezpośrednich dowodów, wskazujących na sprawstwo oskarżonego, czyli winę. Prokuratura zażądała natomiast najwyższego wymiaru kary, czyli 5 lat więzienia, a obrońcy wnieśli o uniewinnienie oskarżonego bądź uchylenie wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez chorzowski Sąd Rejonowy.

Sędzia Hanna Szydziak-Ryszka, przewodnicząca składu orzekającego katowickiego Sądu Rejonowego podkreśliła jednak, że postępowanie zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy, wyjątkowo szczegółowo i wyczerpująco, a sam wyrok nie jest zbyt niski ze względu na brak znamion brutalności czynu. 

Wiemy także, że skazany Mariusz D. usłyszał kolejne zarzuty dotyczące czynów pedofilskich dokonanych w Tychach i został skazany przez sąd I instancji za groźby wobec dwóch prokuratorów, a trzeciemu groził śmiercią.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Wanda z Chorzowa

    Pani sędzia z Katowic uzasadnia: "Brak znamion brutalności czynu". Dziecko zamknięte w samochodzie zmuszone do oglądania seksualnego czynu w sytuacji traumatycznej. Pani prawnik brak wyobraźni i empatii w stopniu elementarnym.

  • Johan

    Ciekawe kiedy go wpiszą do rejestru pedofili, żeby żadnego dziecka mu nikt nie skierował do leczenia przypadkiem.

  • Yo

    2,5 roku? To kpina, w taki sposob hodujemy nastepnych zwyrodnialcow. 25 lat pracy w kamieniolomach za miske zupy!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.