Wiadomości z Chorzowa

Chorzów dla Rwandy!

  • Dodano: 2021-04-20 06:30, aktualizacja: 2021-04-20 07:34

Związki Chorzowa z Rwandą datują się od 2019 roku, kiedy to chorzowska Fundacja Afriquia rozpoczęła akcję pomocy szpitalom w Rwandzie.

Chorzowscy lekarze szkolą  rwandyjskich ortopedów i anestezjologów,  przekazują tamtejszym szpitalom specjalistyczny sprzęt medyczny, zakupiony m.in. dzięki  aukcji charytatywnej podczas Balu Prezydenta Chorzowa . W  marcu ubiegłego roku lekarze z Fundacji  uratowali przed kalectwem 10-letnią Seraphine z Rwandy. Przy wsparciu dominikanina, ojca Adama Szustaka zebrali środki na przeprowadzenie w Polsce zabiegu, bez którego dziewczynce groziła amputacja nogi.

Wieści o tym, że w Chorzowie mieszkają życzliwi, pomocni ludzie rozeszła się widocznie w Rwandzie, bo pod koniec lutego do Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali  przyszedł list od dyrektora szkoły podstawowej z regionu Rurembo, położonego na wschodzie Rwandy, w górzystym, rolniczym terenie.  

Szkoła boryka się z wieloma problemami – brakiem materiałów dydaktycznych i sprzętu, ale przede wszystkim z ubóstwem dzieci. Większość z nich jest niedożywiona, nie ma podstawowych pomocy szkolnych, odzieży.

Razem z Fundacją Afriquia postanowiliśmy poprosić Was o pomoc – chcemy ubrać dzieci z Rurembo! Ogłaszamy zbiórkę koszulek bawełnianych typu t-shirt – można je zostawiać na portierni (hol główny) urzędu. 

Ze względów sanitarnych koszulki muszą być nowe.  W szkole (w tym w oddziałach przedszkolnych) w 9 klasach pod opieką 10 nauczycieli uczy się 403 dzieci w wieku 3-13 lat.

 #chorzowdlarwandy

Akcja zbierania koszulek potrwa do 20 kwietnia.  Przedstawiciele Fundacji Afriquia zawiozą je do Rurembo przed końcem roku szkolnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również