Wiadomości z Chorzowa

Chorzów dla Rwandy!

  • Dodano: 2021-04-20 06:30, aktualizacja: 2021-04-20 07:34

Związki Chorzowa z Rwandą datują się od 2019 roku, kiedy to chorzowska Fundacja Afriquia rozpoczęła akcję pomocy szpitalom w Rwandzie.

Chorzowscy lekarze szkolą  rwandyjskich ortopedów i anestezjologów,  przekazują tamtejszym szpitalom specjalistyczny sprzęt medyczny, zakupiony m.in. dzięki  aukcji charytatywnej podczas Balu Prezydenta Chorzowa . W  marcu ubiegłego roku lekarze z Fundacji  uratowali przed kalectwem 10-letnią Seraphine z Rwandy. Przy wsparciu dominikanina, ojca Adama Szustaka zebrali środki na przeprowadzenie w Polsce zabiegu, bez którego dziewczynce groziła amputacja nogi.

Wieści o tym, że w Chorzowie mieszkają życzliwi, pomocni ludzie rozeszła się widocznie w Rwandzie, bo pod koniec lutego do Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali  przyszedł list od dyrektora szkoły podstawowej z regionu Rurembo, położonego na wschodzie Rwandy, w górzystym, rolniczym terenie.  

Szkoła boryka się z wieloma problemami – brakiem materiałów dydaktycznych i sprzętu, ale przede wszystkim z ubóstwem dzieci. Większość z nich jest niedożywiona, nie ma podstawowych pomocy szkolnych, odzieży.

Razem z Fundacją Afriquia postanowiliśmy poprosić Was o pomoc – chcemy ubrać dzieci z Rurembo! Ogłaszamy zbiórkę koszulek bawełnianych typu t-shirt – można je zostawiać na portierni (hol główny) urzędu. 

Ze względów sanitarnych koszulki muszą być nowe.  W szkole (w tym w oddziałach przedszkolnych) w 9 klasach pod opieką 10 nauczycieli uczy się 403 dzieci w wieku 3-13 lat.

 #chorzowdlarwandy

Akcja zbierania koszulek potrwa do 20 kwietnia.  Przedstawiciele Fundacji Afriquia zawiozą je do Rurembo przed końcem roku szkolnego.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również