Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Gdzie zrobisz zakupy w niedzielę niehandlową?

  • Dodano: 2021-08-07 08:00, aktualizacja: 2021-08-07 10:32

Od 2018 roku w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Jednak wraz z upływem czasu coraz więcej sklepów zaczęło się otwierać. Gdzie mieszkańcy Chorzowa mogą zrobić zakupy? 

Chorzów: Otwarte sklepy w niedzielę 

W niedziele niehandlowe czynne mogą pozostać mniejsze sklepy, pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Informacja, czy dany sklep zostanie otwarty, powinna być umieszczona na drzwiach placówki.  

Wiele sieci sklepów zyskało status placówek pocztowych, dzięki czemu mogą prowadzić sprzedaż w niedzielę. Co ważne, status ten dopuszcza możliwość obsługiwania klientów przez pracowników sklepu. Należy do nich m.in. sieć sklepów Żabka. Klienci mogą nadawać paczki kurierem codziennie pomiędzy godziną 6:00 a 23:00. 

Śladami Żabki poszły również inne, większe sklepy. Coraz więcej marketów otwiera się w niedziele handlowe. M.in. są to sklepy takie, jak Biedronka i Dino. Jednak jak dotąd żaden z chorzowskich sklepów tych sieci nie znalazł się na liście otwartych punktów. 

Status placówki pocztowej uzyskały również Intermarché czy Polomarket. Choć sklepy tych sieci nie znajdują się Chorzowie, można wybrać się do sąsiednich miast takich, jak Bytom czy Katowice. Sklepy te znajdują się przy ulicach: 

  • Intermarché - ul. Zabrzańska 31 w Bytomiu; ul. Armii Krajowej 188 w Katowicach 
  • Polomarket - ul. Stanisława Wojciechowskiego 8 w Bytomiu; ul. Ułańska 8 w Katowicach 

Zakupy można także zrobić w sklepach na stacjach benzynowych czy sklepach zlokalizowanych na dworcach. Otwarte są również takie punkty sprzedażowe, jak: cukiernie, piekarnie, apteki, kwiaciarnie i kioski. Zakaz nie obejmuje też działania punktów gastronomicznych. 

Zakaz handlu w niedzielę 

1 marca 2018 roku Sejm uchwalił zakaz handlu w niedzielę. Początkowo zakaz handlu nie dotyczył dwóch niedziel w miesiącu - pierwszej i ostatniej. Od stycznia 2019 roku przepisy zostały zaostrzone. Obecnie zakupy w niedzielę w  można zrobić tylko podczas kilku dni w roku.  

Niedziele handlowe w 2021 roku: 

  • 31 stycznia
  • 28 marca
  • 25 kwietnia
  • 27 czerwca
  • 29 sierpnia 
  • 12 grudnia     
  • 19 grudnia 


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również