Wiadomości z Chorzowa

Chorzów gra z Akademią Muzyczną

  • Dodano: 2021-04-22 08:15, aktualizacja: 2021-04-22 06:57

To nie melodia przyszłości, a fakt: Chorzów rozpoczął właśnie współpracę z Akademią Muzyczną z Katowic. 

Rozpoczynamy oficjalną współpracę Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie i Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej. Jest to możliwe dzięki przychylności władz Chorzowa, więc ukłon też w ich stronę - mówi Łukasz Gliński z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

Główną osią współpracy będą cykliczne występy studentów w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu, która znajduje się na chorzowskim rynku. Studenci zyskają zatem nowe, klimatyczne miejsce prób i koncertów, które będą rejestrowane i pomogą im w dalszym rozwoju kariery.

Tu będą się działy przepiękne rzeczy i bardzo zróżnicowane. Każda taka inicjatywa koncertowa będzie rejestrowana [...] Chcemy szeroko wypromować zarówno galerię, akademię, nasz wydział jazzu, jak i poszczególnych wykonawców - tłumaczy dr hab. Paweł Tomaszewski, Dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pierwsze wspólne przedsięwzięcie - rejestracja koncertu najzdolniejszych studentów (wśród nich osoby nominowane do Fryderyków) odbyło się 20 kwietnia

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.