Wiadomości z Chorzowa

Chorzów gra z Akademią Muzyczną

  • Dodano: 2021-04-22 08:15, aktualizacja: 2021-04-22 06:57

To nie melodia przyszłości, a fakt: Chorzów rozpoczął właśnie współpracę z Akademią Muzyczną z Katowic. 

Rozpoczynamy oficjalną współpracę Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie i Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej. Jest to możliwe dzięki przychylności władz Chorzowa, więc ukłon też w ich stronę - mówi Łukasz Gliński z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

Główną osią współpracy będą cykliczne występy studentów w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu, która znajduje się na chorzowskim rynku. Studenci zyskają zatem nowe, klimatyczne miejsce prób i koncertów, które będą rejestrowane i pomogą im w dalszym rozwoju kariery.

Tu będą się działy przepiękne rzeczy i bardzo zróżnicowane. Każda taka inicjatywa koncertowa będzie rejestrowana [...] Chcemy szeroko wypromować zarówno galerię, akademię, nasz wydział jazzu, jak i poszczególnych wykonawców - tłumaczy dr hab. Paweł Tomaszewski, Dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Pierwsze wspólne przedsięwzięcie - rejestracja koncertu najzdolniejszych studentów (wśród nich osoby nominowane do Fryderyków) odbyło się 20 kwietnia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.