Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

"Chorzów. Miasto kobiet" - policyjne warsztaty z podstaw samoobrony

  • Dodano: 2019-03-18 09:00

Chorzowscy policjanci, wspólnie z Centrum Integracji Międzypokoleniowej, w ramach programu "Chorzów. Miasto Kobiet" zorganizowali warsztaty z podstaw samoobrony dla kobiet.

W mini kursie samoobrony, uczestniczki poznały zarówno aspekty teoretyczne, jak i praktyczne obrony przed atakami agresywnych napastników.

Było to już kolejne spotkanie z cyklu profilaktyki bezpieczeństwa

Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi sprawia, że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako ofiary łatwiejsze do pokonania. Panie stają się także ofiarami ataków na tle seksualnym, i to nie tylko na ulicy, ale także w mieszkaniu, czy miejscu pracy.

Takie zdarzenia mogą w znacznym stopniu wpłynąć na resztę życia ofiary. Dlatego też każda kobieta powinna znać podstawowe zasady zachowania, pozwalające na uniknięcie zagrożenia. Zdobycie takiej wiedzy zwiększa prawdopodobieństwo, że zaatakowanej ofierze uda się unieszkodliwić napastnika i uniknąć tragedii.


Stąd też pomysł zorganizowania warsztatów z podstaw samoobrony dla kobiet. Asp. Tomasz Grzelec i st. post. Dagmara Białach, w sali Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie przy ul Wolności 101, przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne, w trakcie których panie poznały między innymi przydatne chwyty obezwładniające, kopnięcia, sposoby obrony przed duszeniem, jak uchronić się przed kradzieżą torebki i inne porady, związane z odpieraniem ataków.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.