Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Ponad 2 tys. złożonych wniosków o świadczenie 300 plus

  • Dodano: 2021-07-06 11:00

Ponad 71 tys. wniosków o świadczenie 300 plus z województwa śląskiego, w ramach programu "Dobry Start", wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski te objęły przeszło 100 tys. dzieci. Od rodziców i opiekunów z Chorzowa zarejestrowano już 2,1 tys. wniosków.


Śląskie: Ponad 71 tys. złożonych wniosków o świadczenie 300 plus

Od 1 lipca do 30 listopada tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu "Dobry Start". W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

- Zainteresowanie tym świadczeniem jest ogromne. Od 1 lipca do poniedziałku (5.07), do godz. 14.30,  do ZUS wpłynęło ponad 562 tysiące wniosków od rodziców i opiekunów dzieci szkolnych w całym kraju, natomiast z terenu województwa śląskiego tych wniosków jest już ponad 71 tysięcy – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Z terenu Katowic do ZUS wpłynęło ponad 4 tys. wniosków za 5,7 tys. dzieci, z Mysłowic 1,4 tys. wniosków, a z Siemianowic Śląskich 1,3 tys. wniosków. Od rodziców i opiekunów z Rudy Śląskiego zarejestrowano już 2,9 tys. wniosków, a z Chorzowa 2,1 tys. wniosków.


Świadczenie z programu "Dobry Start"

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy, a od tego roku jego obsługą zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

- Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), informacje na temat tego wniosku i jego obsługi znajdzie na portalu PUE ZUS, w tym także wezwanie do uzupełnienia wniosku lub dołączenia niezbędnych dokumentów oraz decyzję przyznającą świadczenie bądź decyzję odmowną - przypomina rzeczniczka.


"Dobry Start": ZUS obsługuje też specjalną infolinię 

Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można uzyskać informacje w sprawie świadczenia 300 plus. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

W wybranych 938 placówkach Poczty Polskiej będzie można uzyskać pomoc w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o świadczenie 300 plus w ramach programu "Dobry Start". Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS, którzy już rozpoczęli dyżury w urzędach w Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Katowicach, Radzionkowie, Żorach, a także w urzędach miast i gmin, np. w Poczesnej, Istebnej, czy Żarnowcu. 

Szczegółowe informacje, gdzie są mobilne punkty ZUS, w których będzie możliwość założenia PUE oraz uzyskania wsparcia pracownika ZUS w celu złożenia elektronicznego wniosku o świadczenie 300 plus dostępne są na stronie www.zus.pl w zakładce Program Dobry Start w pliku "Dyżury Dobry Start".

Komentarze (1)    dodaj »

  • żymła z bajlagom

    fajnie sie tyn bajtel lacho :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również