Wiadomości z Chorzowa

Chorzów w trzech wymiarach w "Wirtualnym Muzeum"!

  • Dodano: 2022-06-09 10:00

W Oddziale Historii Miasta i Regionu Muzeum Hutnictwa w Chorzowie przygotowano wyjątkowy projekt „Wirtualnego Muzeum”. Jego prezentacja odbyła się 8 czerwca w Oddziale Historii Miasta i Regionu Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

Projekt "Wirtualnego Muzeum"

Zaprezentowany właśnie projekt "Wirtualnego Muzeum" umożliwia zapoznanie się z dziejami miasta na kilka różnych sposobów. Odbyć możemy wirtualny spacer trzema ścieżkami zwiedzania: „Blisko – najbliżej”, „Miasto z lotu ptaka” oraz „Ruch” Chorzów. Wszystkie dostępne są przez trzy różne media: gogle wirtualnej rzeczywistości, stronę internetową oraz aplikacje na telefony komórkowe i tablety.

Z projektu można skorzystać nieodpłatnie. Z wirtualnymi ścieżkami można zapoznać się w siedzibie Muzeum, korzystając ze stron internetowych www.wmch.pl, muzeumhutnictwa.pl lub aplikacji dostępnych w sklepach Google Play i App Store. Projekt „Wirtualne Muzeum” został sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzów na rok 2020.

– To kolejna, bardzo ciekawa inicjatywa, zrealizowana dzięki mieszkańcom, którzy zgłosili ją do Budżetu Obywatelskiego. Teraz każdy będzie mógł cofnąć się w czasie i odbyć wirtualny spacer po Chorzowie, nie tylko przy użyciu specjalnych gogli, ale też na ekranie swojego telefonu lub tabletu. Zachęcam wszystkich chorzowian do składania równie interesujących propozycji podczas tegorocznej edycji BO. Mam nadzieję, że tego typu projektów z roku na rok będzie w mieście przybywać – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Od godziny 16.00 do 19.00 na specjalnym stanowisku umiejscowionym nieopodal wieży Szybu „ Prezydent” w Grubie Blusa w Sztygarce będzie można zapoznać się z prezentacją dotycząca „Wirtualnego Muzeum”.

Projekt przedstawią i w wirtualny świat wprowadzą jego autorzy.

– Nasze muzeum zajmuje się pamięcią miasta. Echa przeszłości odbijają się w naszym codziennym życiu. Zapraszamy do wejścia w nowy wymiar historii. Dzięki technologii VR możemy lepiej poznać to, co było. W „Wirtualnym Muzeum” zobaczymy Chorzów sprzed lat, rozegramy mecz na Stadionie Ruchu Chorzów, a nawet wejdziemy do wnętrza dzieła sztuki. Pierwszą szansę na podróż w czasie oferujemy już podczas tegorocznego Święta Miasta – zachęca Adam Kowalski, Dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również