Wiadomości z Chorzowa

Chorzowski policjant z wizytą u obywateli Ukrainy

  • Dodano: 2022-04-01 06:15, aktualizacja: 2022-04-01 06:25

Chorzowscy policjanci odwiedzają miejsca przebywania osób, które uciekły przed wojną z terenu Ukrainy, by przekazać im niezbędne informacje na temat możliwości uzyskania pomocy i miejsc noclegowych.

Chorzowska policja rozpoczęła cykl spotkań

W trakcie spotkania mundurowi poinformowali również o tym, jak nie stać się ofiarami przestępstw, czy wykroczeń, w tych trudnych dla nich chwilach.

Chorzowski policjant rozpoczął cykl spotkań z osobami, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w naszym mieście. Niestety zdarza się, że bezbronność uchodźców i sytuacja, w której się znaleźli, są wykorzystywane przez innych ludzi. Oferując pomoc, próbują zdobyć zaufanie obywateli Ukrainy, a w rzeczywistości zajmują się handlem ludźmi. I właśnie przed tym niebezpiecznym zjawiskiem chciał przestrzec uchodźców mundurowy. Policjant przekazał im cenne rady i wskazówki, jak nie paść ofiarą tego przestępstwa oraz omówił inne zagrożenia. Każdy uczestnik spotkania otrzymał ulotki informacyjne, z których może się dowiedzieć, gdzie uzyskać pomoc. Mundurowy zaapelował o szczególną ostrożność przy okazji udostępniania swoich dokumentów tożsamości.

W spotkaniu uczestniczył również wolontariusz znający język ukraiński, który tłumaczył przekazywane przez policjanta informacje.

СПЕЦІАЛЬНА ІНФОЛІНІЯ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ ТА ЇХ РОДИН НА ТЕРЕНІ ПОЛЬЩІ

СПЕЦИАЛЬНАЯ ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ ДЛЯ БЕЖЕНЦЕВ ИЗ УКРАИНЫ И ИХ СЕМЕЙ В ПОЛЬШЕ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również