Wiadomości z Chorzowa

Dachowanie na zjeździe z A4. 61-latek zaproponował policjantom łapówkę

  • Dodano: 2022-08-22 14:45

Chorzowscy policjanci zatrzymali kierującego, który wypadł z drogi i dachował. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 61-latek obiecał policjantom 10 000 zł, w zamian za odstąpienie od czynności. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dachowanie, zakaz prowadzenia pojazdów i obietnica łapówki

W minioną sobotę policjanci drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego. Kierujący na zjeździe z autostrady A4 w kierunku ulicy Batorego na łuku wypadł z jezdni i dachował. W trakcie zdarzenia warunki były utrudnione przez opady deszczu, na szczęście nikt inny nie brał w nim udziału, a kierujący nie odniósł obrażeń. W trakcie czynności okazało się, że 61-letni mieszkaniec Katowic posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

To jednak nie koniec problemów kierującego Renault

W zamian za odstąpienie od czynności służbowych mężczyzna zaproponował policjantom 10 000 złotych łapówki.

Jak stwierdził: „tyle powinno wystarczyć, aby nie zgłaszać sprawy dalej, bo zależy mu, żeby dostać się jak najszybciej na uroczystość weselną”.

Katowiczanin został zatrzymany, a o jego losie zadecyduje sąd. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu przewidziana jest kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Weselna Wódzia

    No nie, jak się spieszył na wesele to powinni przymknąć oko. W końcu wódzia na weselu smakuje najlepiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również