Wiadomości z Chorzowa

Dzięki nim 80-latka nie utraciła oszczędności i zatrzymano nietrzeźwą kierującą

  • Dodano: 2019-09-06 08:15, aktualizacja: 2019-09-06 08:25

Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. Robert Łuszcz wraz z I zastępcą mł. insp. Piotrem Sieleckim w obecności kadry kierowniczej chorzowskiego garnizonu podziękowali Pani Agnieszce oraz Panu Grzegorzowi za wzorowa postawę obywatelską.

Dzięki Pani Agnieszce 80-letnia mieszkanka Chorzowa nie utraciła swoich oszczędności, natomiast dzięki zgłoszeniu Pana Grzegorza chorzowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą.

Taka postawa obywatelska zasługuje na ogromne uznanie


Wczoraj Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. Robert Łuszcz zaprosił do komendy dwie osoby, dzięki którym zatrzymani zostali sprawcy przestępstw.

Pani Agnieszka jest pracownicą jednego z chorzowskich banków. W efekcie jej wzorowej postawy 80-letnia mieszkanka Chorzowa nie utraciła swoich oszczędności a fałszywy policjant został zatrzymany.

Z kolei Pan Grzegorz jadąc DTŚ-ką zauważył osobową alfę romeo, której kierująca nocą, bez włączonych świateł jechała całą szerokością drogi. Mężczyzna niezwłocznie skontaktował się z dyżurnym chorzowskiej komendy i na bieżąco informował, gdzie się znajduje się podejrzanie jadący samochód, by naprowadzić skierowany w to miejsce patrol ruchu drogowego. Pościg zakończył się na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Katowicką, gdzie na skutek przekazanych przez Pana Grzegorza informacji kierującą zatrzymali policjanci z chorzowskiej drogówki. Okazało się, że kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Amatorce jazdy na podwójnym gazie grożą 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Komendant Łuszcz podkreślił, że takie zachowanie stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji, a odwaga i determinacja tych wzorowych obywateli zasługują na najwyższe uznanie. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są naśladowania. Podczas spotkania komendant wraz ze swoim I zastępcą wręczył gościom pisemne podziękowania oraz drobne upominki z logo kampanii „Nie reagujesz- akceptujesz”.

Wspieraj kampanię "NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ" i bądź dumny ze swojej postawy!

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Hehe

    Ten moment gdy ostatnio wracając do domu prawie potrącił mnie radiowóz. Było to około godziny 23:15 gdzie na ulicach było już raczej ciemno i zjeżdżający z dtś radiowóz jechał bez włączanych świateł i przejeżdżając na czerwonym :')

  • ELKA

    TAK ALE SKORUMPOWANYCH POLICJANTÓW TO SIĘ CHRONI!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.