Wiadomości z Chorzowa

Dzięki reakcji świadka policja zatrzymała pijanego kierowcę

  • Dodano: 2021-05-18 06:45, aktualizacja: 2021-05-18 06:48

Dzięki właściwej reakcji świadka, kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów.

Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.
policjanci w trakcie czynności z zatrzymanym nietrzeźwym kierującym

W piątek do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jadący przed nim kierowca seata może być nietrzeźwy. Informacja niezwłocznie została przekazana do wszystkich patroli w mieście. Zgłaszający cały czas pozostawał na linii z dyżurnym i informował go, gdzie aktualnie się znajduje. Pierwsi na miejsce dotarli mundurowi z chorzowskiej grupy SPEED, którzy jadąc ul. Katowicką zauważyli wskazany pojazd. Po zatrzymaniu go do kontroli szybko okazało się, że podejrzenia świadka były jak najbardziej słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że towarzyszący mu pasażer jest poszukiwany. Mężczyźni zostali zatrzymani. Kierowca stracił już prawo jazdy i teraz, oprócz wysokiej grzywny, grożą mu 2 lata więzienia.

Dziękujemy za właściwą reakcję i przekazanie informacji, która być może pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.