Wiadomości z Chorzowa

Dzień Dziecka ze Stadionem Śląskim. Wirtualne wycieczki, a na finał Viki Gabor!

  • Dodano: 2020-05-29 07:00, aktualizacja: 2020-05-29 07:09

W tym roku święto naszych milusińskich będziemy obchodzić trochę nietypowo z uwagi na pandemię koronawirusa. Za to tego właśnie dnia, w jednej chwili najmłodsi przeniosą się w kilka miejsc jednocześnie!

Wszystko za sprawą wspólnego projektu Parku Śląskiego, Stadionu Śląskiego, Śląskiego ZOO oraz Muzeum „ Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularnego skansenu.

Patronat nad tym wspólnym projektem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski


1 czerwca zapraszamy wszystkich przed komputery lub bierzemy tablety w dłonie, przełączamy się na nasze kanały społecznościowe, po czym ruszamy w wielką podróż pełną przygód i niespodzianek. A na koniec szalejemy na koncertach zespołu 4Dreamers i zjawiskowej Viki Gabor. Plan na ten wyjątkowy w roku dzień jest następujący: zaczynamy punktualnie od godziny 13:00, wtedy oficjalnych fanpage’ach organizatorów na portalu Facebook pojawią wszystkie atrakcje. 


Zwiedzanie z Wiewiórką


Przewodnikiem po ciekawostkach związanych z Parkiem Śląskim, będzie maskotka Parku -Wiewiórka Basia. Podczas wirtualnej podróży zobaczymy starą, bo liczącą sobie 150 lat wiejską szkołę i przekonamy się, czym różni się od ona od szkół współczesnych. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie zakamarków Stadionu Śląskiego. Zaglądniemy do szatni, w której przebierała się nasza reprezentacja w piłce nożnej, nadarzy się okazja żeby poznać stanowiska dowodzenia oraz stadionowy komisariat policji. Zobaczycie Park z lotu ptaka podczas podróży na którą zaprasza jej wysokość Elka. Z kolejki Elka przeniesiemy się do Ogrodu Zoologicznego.


Konkursy z nagrodami i autografy od muzycznych gwiazd

Podczas całego dnia na profilach organizatorów nie zabraknie również konkursów. Do wygrania będzie m.in. rodzinny bilet na zwiedzanie Stadionu Śląskiego, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Skansenu i przejazd Elką i wiele innych ciekawych nagród. 


Wieczorem zapraszamy wszystkich na koncert online, podczas którego zobaczymy i usłyszymy Kubę, Maxa, Tomka oraz Mateusza, czyli ekipę z formacji 4Dreamers, a także laureatkę Eurowizji Junior - Viki Gabor. Gratkę będą mieli łowcy autografów. Wśród niespodzianek tej części imprezowego dnia będzie możliwość zdobycia gadżetów z podpisami wspomnianych wykonawców, szturmujących obecnie wszystkie listy przebojów. 

Program tegorocznego Dnia Dziecka jest niezwykle bogaty i trzeba przyznać, bardzo dynamiczny. Chyba po raz pierw­szy w historii święto naszych milusińskich jest organizowane we współpracy z kil­koma instytucjami – skansenem, ogro­dem zoologicznym i Stadionem Śląskim. Mimo że Dzień Dziecka odbędzie się w dość trudnym momencie, bo pamiętaj­my, że ciągle mówimy o pandemii koro­nawirusa, znaleźliśmy zupełnie nowe rozwiązanie. Myślę, że zarówno dzieci, jak i dorośli tego dnia będą świetnie się z nami bawić za pośrednictwem social mediów, a przy okazji zobaczą, jak cieka­wie można spędzić u nas czas. Bo w Par­ku Śląskim każdy znajdzie coś dla siebie. Czekamy na was! – zaprasza Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Patronat nad tym wspólnym projektem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. 

Dzień Dziecka ze Stadionem Śląskim. Wirtualne wycieczki, a na finał Viki Gabor!

Komentarze (1)    dodaj »

  • tak

    super koncert kiedy plyta uiki gabor

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również