Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

FAKT: Nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drodze

 • Dodano: 2019-07-01 07:45, aktualizacja: 2019-07-01 09:04

Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.

Zdarzenia te pochłonęły 34,3% wszystkich ofiar śmiertelnych, które zginęły z winy kierujących uczestników ruchu drogowego, podczas gdy w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu udział procentowy ofiar wyniósł 16%.

Należy zaznaczyć, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.


Źródło: KMP Chorzów

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ginter

  Co za nonsens? Predkość jeszcze nikomu nic złego nie uczyniła co najwyżej nagła jej utrata. Kłaniaja się podstawowe wiadomości ze szkoły podstawowej. Na tych studiach czegoś uczą tych redaktorów? Poziom Pudelka.

 • xyz

  A Ciebie czegoś nauczyli w podstawówce? Umiesz czytać? KMP Chorzów....

 • dn

  Co robi Policja żeby ograniczyć arogancję na drogach?

 • Biker

  Czai się z suszarkami w krzakach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.