Wiadomości z Chorzowa

Ferie zimowe 2023: Jak spędzić wolny czas w Chorzowie? Mamy kilka propozycji!

 • Dodano: 2023-01-13 11:15, aktualizacja: 2023-01-13 12:16

Ferie zimowe 2023 w województwie śląskim trwają od 16 do 29 stycznia. Wiele osób wyjedzie w góry na narty czy snowboard, ale spora część mieszkańców pozostanie w mieście. Jak kreatywnie spędzić ferie w Chorzowie? Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych propozycji!

Miejskie instytucje kultury i sportu, ale nie tylko przygotowały interesującą ofertę dla tych mieszkańców, którzy ferie zimowe spędzą w Chorzowie.

MORiS Chorzów

Ruch Chorzów

Chorzowskie Centrum Kultury

Starochorzowski Dom Kultury

MDK Batory

Muzeum Hutnictwa

Park Śląski

Śląski Ogród Zoologiczny

Legendia

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”


MORiS Chorzów

W czasie ferii zimowych MORiS Chorzów zaprasza na baseny i lodowisko, które będą czynne już od rana!

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu stworzył nowe grafiki funkcjonowania basenów przy ul. Powstańców i KS Hajduki, które będą obowiązywać podczas ferii zimowych. Pływalnie będą dostępne już od 10.00 (z wyjątkiem wtorków w KS Hajduki oraz piątków przy pl. Powstańców – w te dni od 12.00).

Basen pl. Powstańców

 • 14.01 – 29.01 – basen czynny od 10.00 do 20.15 z wyjątkami:

poniedziałki i środy – od 10.00 do 17.30/piątki – od 12.00 do 17.30 i 19.15-20.15
Aqua Spinning –poniedziałek/środa 18.00
Aqua Aerobik – poniedziałek 19.15/piątek 18.00
Aqua Jump – środa 19.15
soboty - 10.00-20.00/niedziele – 12.30-20.00 (od 10.00 do 12.00 wodny plac zabaw)

Cennik basenu dostępny na stronie internetowej MORiS Chorzów [LINK].

Basen KS Hajduki

 • 14.01 – 29.01 – basen czynny od 10.00 do 22.00 z wyjątkami:

wtorki – 12.00-20.00/czwartki – 10.00-20.00 (Aqua Aerobik od 20.45)
soboty i niedziele: 10.00-20.00

Cennik basenu dostępny na stronie internetowej MORiS Chorzów [LINK].

Amatorzy łyżwiarstwa znajdą coś dla siebie na lodowisko w Chorzowie Batorym. Każdego dnia odbywa się aż 9 ślizgawek – od 10.00 do 20.00. Każda ślizgawka trwa 45 minut, a jednorazowo z tafli może korzystać 60 osób.

Dla korzystających, jak zawsze, istnieje możliwość wypożyczenia łyżew, depozyt, usługa szlifowania łyżew, a dla najmłodszych, stawiających dopiero pierwsze kroki na lodzie do dyspozycji są pingwinki, kaski oraz ochraniacze. Uprzejmie informujemy, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem lodowiskiem oraz oczekiwaniem w długich kolejkach, uruchomiliśmy sprzedaż biletów on-line na portalu kupbilet.pl – informuje MORiS Chorzów.

Ruch Chorzów

Niebieskie Ferie Extra dzieci z roczników 2013-2017 – to oferta jaką przygotowało Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów w tym roku.

Od 16 do 20 stycznia w godzinach 8.00-15.00 na dzieciaki czekają takie atrakcje jak:

 • Codzienne treningi pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej
 • Wizyta zawodników pierwszej drużyny
 • Pokaz sztuk walki oraz zabawy sprawnościowe z GB Spartan Chorzów
 • Gry i zabawy
 • Konkurs Turbokozak
 • Dmuchańce
 • Turniej FIFA
 • Wyjście na salę zabaw
 • Pizza day

Ferie z Niebieskimi odbędą się w Football-on w Rudzie Śląskiej, a koszt uczestnictwa to 550 złotych. Ruch Chorzów przedłużył termin zgłoszeń – można to zrobić do 13 stycznia do godz. 18.00.

Formularz zgłoszeniowy dostępny TU [LINK], a szczegółowych informacji udziela Łukasz Pisarek, tel. 606 648 744.

Chorzowskie Centrum Kultury

Dla tych, którzy spędzają czas zimowego wypoczynku w mieście Chorzowskie Centrum Kultury przygotowało ciekawą ofertę aktywności.

18 i 25 stycznia w godzinach 10.00-11.30 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci od 7-11 lat, które poprowadzi Hanna Solar z Ukrainy. Zapisy indywidualne pod numerem telefonu: 32/349 78 78 wew. 84/85. Liczba miejsc ograniczona.

Co jeszcze przygotowało ChCK dla najmłodszych na czas zimowego wypoczynku?

16 stycznia o godz. 12.00 odbędzie się Spektakl familijny pt. "Bleee..." w reżyserii Mirosława Neinerta.

Spektakl mówiący o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie. Poruszający również  temat  przyjaźni, ekologii oraz ochrony naszej planety. Skierowany i przewidziany dla całych rodzin jest pretekstem do łączenia młodych i seniorów. To spektakl zabawny, rozśpiewany, ale przede wszystkim eksponujący treści związane z upośledzeniem i pokrzywdzeniem przez los. Przez zabawę prowokuje do zmiany stosunku do istot „innych” w naszym środowisku. Prowokuje do wyciągania wniosków, że w kontaktach ważne są wartości wewnętrzne, pozytywne cechy niewidoczne na zewnątrz. Uczy pokory wobec odrzuconych i wykluczonych – wyjaśniają pracownicy ChCk.

23 stycznia o godz. 12.30 będzie można zobaczyć Spektakl dla dzieci "Mała Syrenka" w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego Tendi i zespołu taneczno-baletowego Happy

"Mała Syrenka" jest to historia morskiej księżniczki, która wyrzekła się swych syrenich wdzięków - srebrzystego ogona i cudnego głosu, aby zdobyć miłość człowieka i nieśmiertelną duszę. Jest to opowieść o wielkim, czystym uczuciu, które przemienia i  uszlachetnia – informuje ChCK.

Starochorzowski Dom Kultury

W Chorzowie Starym będzie można skorzystać z Zimowych Warsztatów Artystycznych – pracownicy zaplanowali dwa turnusy – od 16 do 21 stycznia i od 23 do 27 stycznia w godzinach od 10.00 do 14.00. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 7-11 lat.

Pierwszy turnus odbędzie się pod hasłem „W świecie czarodziejów”.

Szkoła magii i czarodziejstwa otwiera swoje wrota i zaprasza do niezwykłych przygód! Zimowe warsztaty artystyczne inspirowane postacią Harry’ego Pottera wywrócą świat do góry nogami! Podczas 5 dni dzieciaki wykażą się odwagą, sprytem, wiedzą oraz pracowitością. Przeniesiemy się do cudownego świata wyobraźni i kreatywności. Najmłodsi poczują się jak bohaterowie najpopularniejszej na świecie książki - przeżyją podobne przygody i zawiążą przyjaźnie – wyjaśniają pracownicy SDK.

Drugi turnus ma zupełnie inną tematykę – to „Powrót do przeszłości”.

Jak to było, gdy nasi rodzice byli mali? Zbudujmy machinę czasu i przekonajmy się sami! Powrót do przeszłości będzie niesamowitą okazją na zabranie dzieci w odległą rzeczywistość, która pozostała w pamięci ich rodziców! Podczas 5 dni najmłodsi poznają stare gry podwórkowe, ukochane bajki, gry i rozrywki, z których korzystali ich rodzice. Gotowi do podróży? Czas start! – czytamy na stronie internetowej.

Jeden turnus kosztuje 90 złotych od osoby. Zgłoszenia mailowo na adres agnieszka_w@ chck.pl lub telefonicznie: 32/247 39 57.

To nie wszystko – od 23 do 25 stycznia w Starochorzowskim Domu Kultury odbędą się warsztaty pt. „Roztańczone Ferie”. To trzy dni zajęć dla dzieci w wieku od 60 do 10 lat, które będą się skupiać na technice tańca współczesnego, stretchingu oraz elementach akrobatycznych wykorzystywanych w tańcu.

Warsztaty zaplanowano w godzinach popołudniowych – od 16.00 do 19.00.

Codziennie odbywać się będą trzy bloki zajęć z przerwami:

 • 16.00-16.45 - Rozgrzewka i stretching.
 • 17.00-17.45 - Taniec współczesny.
 • 18.00-18.45 - Elementy akrobatyki (dla chętnych)

Warsztaty są przewidziane dla wszystkich dzieci, które się zapiszą, nie tylko dla stałych uczestników zajęć tanecznych w Starochorzowskim Domu Kultury.

Koszt to 50 złotych (stretching i taniec współczesny) lub 70 złotych za całość. Zapisy mailowo: agnieszka_w@ chck.pl lub telefonicznie 32/247-39-57

MDK Batory

Miejski Dom Kultury Batory przygotował dla najmłodszych dwa turnusy półkolonii, skierowane do dzieciaków w wieku do 7 do 12 lat. „Kosmiczne Ferie” ruszają w poniedziałek 16 stycznia.

W tym roku odpalimy rakiety i wybierzemy się w kosmos! W programie zabawy ruchowe, integracyjne, plastyczne, teatralne oraz taneczne! Dodatkową atrakcją będzie przenośne planetarium – informują pracownicy MDK Batory.

Zapisy w Punkcie Obsługi Klienta MDK Batory oraz pod numerem 32/246 00 63. Koszt jednego turnusu to 139 złotych, rodzeństwo 129 zł, a z Kartą Dużej Rodziny 119 zł.

Muzeum Hutnictwa

Pracownicy Muzeum Hutnictwa wyszli z bogatą ofertą zajęć dla najmłodszych.

Weź udział w Zimowych Przygodach Przetopka! Gry fabularyzowane, tematyczne oprowadzania, warsztaty muzyczne i plastyczne – wszystko to pod okiem dobrego duszka naszego Muzeum! – czytamy w zapowiedzi.

Pełna informacja na temat oferowanych przez Muzeum Hutnictwa warsztatów można znaleźć w naszym materiale [LINK].

Park Śląski

Ferie zimowe z przygodą w Parku Śląskim – to specjalny program dla dzieciaków od 6 do 14 lat, który łączy zabawę z edukacją. Taki bowiem cel przyświecał pracownikom Parku Śląskiego przy tworzeniu programu. W harmonogramie zajęć znalazła się m.in. wycieczka do Planetarium – Śląski Park Nauki, Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie oraz Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom.

„Ferie Zimowe z Przygodą w Parku Śląskim” będą miały charakter półkolonii i odbędą się w pierwszym tygodniu ferii na Śląsku – od 16 do 20 stycznia w godzinach 7.30 -16.30.

Dzieciakom zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek). Nad bezpieczeństwem pociech przez cały czas czuwać będzie wykwalifikowana kadra, która opracowała autorski program zajęć dla trzech grup wiekowych – od 6 do 8 lat, od 9 do 11 lat i od 12 do 14 lat - podsumowują pracownicy Parku Śląskiego.

Cena turnusu to 850 złotych, a by zapisać dziecko należy wypełnić odpowiednie dokumenty [LINK].

Śląski Ogród Zoologiczny

ZOO-detektywi na tropie! – pod takim hasłem odbędą się ferie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Dzieciaki zyskają szansę na wcielenie się w postać śledczego i pomóc pracownikom zoo rozwikłać wielką zagadkę.

Z okazji ferii zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym (klasy od I do VIII) do udziału w niecodziennych zajęciach edukacyjnych, podczas których uczestnicy nie tylko poszerzą swoją wiedzę o zwierzętach, ale będą mogli poczuć się jak prawdziwy, profesjonalny detektyw. Dzieci analizując dane, rozwiązując zagadki i zbierając wskazówki, przy niewielkiej pomocy przewodnika, rozwikłają sprawę tajemniczego zniknięcia w śląskim ZOO – informuje Śląski Ogród Zoologiczny.

Zajęcia dla grup zorganizowanych odbywać się będą przez całe ferie - od 16 do 27 stycznia w godzinach od 9.30 do 14.00.

W trakcie 90 minutowego spaceru z przewodnikiem uczestnicy zabawy zapoznają się z wybranymi ekspozycjami zwierząt i poznają wiele interesujących faktów z ich życia, podanych w zabawnej i przyjaznej formie. Każdy z uczestników otrzyma specjalne „zapiski śledczego”, z zestawem łamigłówek do rozwiązania. Zajęcia odbywają się w zespołach liczących od 10 do maksymalnie 20 osób i rozpoczynają przy bramie głównej zoo.

Koszt uczestnictw w warsztatach wynosi 150 zł za grupę. Dodatkowo uczestnicy wykupują bilet wstępu do zoo w cenie 13 złotych. Wygodne buty i ciepłe ubranie obowiązkowe! Szczegóły dostępne na stronie internetowej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Podczas tegorocznych ferii wracają zajęcia w Jamie Bazyliszka na terenie Legendii. W czasie ferii Jama Bazyliszka będzie otwarta codziennie od 10.00 do 15.30.

Magiczni mieszkańcy Legendii przygotowali dla wszystkich dzieci moc dodatkowych atrakcji. Wśród nich warsztaty, animacje, zajęcia artystyczne, bal przebierańców oraząŚ wyprawę za kulisy Bazyliszka, podczas której mali goście dowiedzą się, jak działa ich ulubiona atrakcja! – przekonują pracownicy Legendii.

Obowiązuje standardowy cennik Jamy Bazyliszka oraz wstęp gratis dla posiadaczy Podwójnie Magicznego Biletu Sezonowego. Pełny harmonogram zajęć poniżej:

legendia ferie

W czasie Magicznych Ferii w Jamie Bazyliszka czekają dodatkowe atrakcje, w tym Legendia Flower, Ptasi Patrol, Leśna Wyprawa - znane i lubiane atrakcje ze strefy Magical Forest (w cenie biletu), a także specjalne miejsce do pracy z laptopem dla wszystkich rodziców i opiekunów na home office i oferta specjalna w bistro "Pod Zielonym Pazurem".

Wejściówki dostępne na stronie internetowej Legendii [LINK]

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”

Chorzowski skansen postawił podczas tegorocznych ferii na szereg bardzo różnorodnych warsztatów i tematycznych spotkań – na uczestników półkolonii codziennie będą czekać inne zajęcia i aktywności na świeżym powietrzu.

Podczas dwóch tygodni ferii zimowych spotykać się będziemy zarówno w przestrzeni muzealnej ekspozycji na wolnym powietrzu jak i w przestronnej, ogrzewanej galerii na parterze budynku administracyjnego. Liczymy, że pogoda pozwoli nam zorganizować także zabawy na śniegu, niemniej chcemy zapewnić dzieciom i opiekunom ofertę na każdą pogodę – wyjaśnia Joanna Skorupska-Badura, kierowniczka Działu Edukacji i Popularyzacji MGPE.

Dla uczestników przygotowano m.in. spotkanie z kulturą Beskidu Śląskiego, warsztaty DIY w tematyce wsi zimą, wizyta w zwierzęcej zagrodzie, zabawa karnawałowa w starym stylu, spotkanie „Śladami dawnej magii”, ognisko w środku zimy, widowisko teatralne dla każdego, a także zajęcia „W starej szkole”, czyli możliwość przeniesienia się w czasie i przekonania się, jak kiedyś wyglądała nauka.

Koszt uczestnictwa w poszczególnych zajęciach to 20 złotych od uczestnika (dziecko oraz opiekun). Specjalne bilety można zakupić online wybierając dni w których odbywać się będą poszczególne zajęcia. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona – kiedy pula biletów się wyczerpie nie będzie możliwości dodania kolejnych miejsc.

Zajęcia będą się rozpoczynały o godzinie 12.00 i potrwają około półtorej godziny.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Muzeum GPE.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Karina Steitl

  Karyna i Sebek hca darmowe. Eee te no fryje dlo dzieckiem. Te no fryje foto dej kasa.

 • Ujek Fredi

  śniega w 3 ..upy trza bajtli na placu zabawić

 • Jo

  I zaś, nic na cwajce:( Tam nie ma bajtli ....

 • Kopel

  No patrz ! Znów dla plebsu nic za darmo... Tragedia !

 • CHORZÓW

  Niestety nie posiadamy wykwalifikowanej kadry z dziedzin: złodziejstwo, pijaństwo, narkomania...

 • Eryk

  Na Cewice rosie uczy tylko złodziejstwa i pijaństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również