Wiadomości z Chorzowa

Fest Festival: nie brakowało ciekawych atrakcji, dobrej muzyki i... hałasu

 • Dodano: 2019-08-27 11:45, aktualizacja: 2019-08-27 13:22

W weekend w Chorzowie odbył się Fest Festival. Podczas dwudniowej imprezy przez Park Śląski przewinęło się tysiące osób! Nie brakowało ciekawych atrakcji, występów znanych wykonawców, dobrej muzyki i... hałasu. Okoliczni mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia.

W ubiegły weekend, w Parku Śląskim odbył się Fest Festival, czyli największa tegoroczna impreza plenerowa w chorzowskim parku. Na festiwalu bawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób w różnym wieku. Na terenie chorzowskiego parku stanęło osiem głównych scen i kilka mniejszych w temacie klubowym. Wystąpili m.in.: Alan Walker, Daria Zawiałow, Paweł Domagała, Jaden Smith, Organek, Smolasty i wielu innych. To nowa bardzo ciekawa propozycja na festiwalowej mapie Polski.

- To jedna z najlepszych imprez w Polsce. Świetny klimat, wielu wykonawców. Jestem zachwycona. Już nie umiem doczekać się kolejnej edycji - pisała jedna z uczestniczek wydarzenia.

Festiwal wzbudził ogromne emocje. Impreza przyciągnęła tłumy fanów muzyki, którzy doskonale się bawili. Organizatorzy wydarzenia są chwaleni za świetny pomysł i stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Jednak nie wszyscy byli zadowoleni organizacji tego ogromnego wydarzenia. Duże kontrowersje wśród uczestników, wzbudziła podana na dzień przed rozpoczęciem festiwalu informacja, że jedna z gwiazd imprezy zespół Wu-Tang Clan jednak nie wystąpi w Chorzowie. W odpowiedzi na te i inne zarzuty organizatorzy festiwalu, obiecali pracować nad jakością i dopracowywać niedociągnięcia, aby festiwalowicze co roku chcieli wracać do Parku Śląskiego.

Problemem okazał się także hałas. Okoliczni mieszkańcy także nie kryli swojego niezadowolenia. Jak wspominaliśmy wcześniej, w Parku Ślaskim stanęło osiem głównych scen i kilka mniejszych w temacie klubowym. Jak mówią chorzowianie hałas dobiegający z parku, do wczesnych godzin porannych nie pozwolił mieszkańcom na spokojny sen. Nie pomogło nawet zamknięcie okien.

- Czy Ci ludzie oszaleli. Jest środek nocy, a ja mam wrażenie, że mój sąsiad za ścianą urządza wielką imprezę. Nawet zamknięcie okien i zatyczki do uszu nie pomagają. Warto dodać, że mieszkam na ulicy Gwareckiej w Chorzowie. Współczuje osobom, które mieszkają bliżej parku - napisał pan Jakub, mieszkaniec ul. Gwareckiej.

Jak informowali mieszkańcy Klimzowca oraz osiedla Tysiąclecia głośną muzykę można było słyszeć już w czwartek wieczorem, chociaż festiwal startował w piątek.

- Rozumiem zachwyt uczestników festiwalu, bo niewątpliwe było to coś nowego i ciekawego. Sądząc po komentarzach na Facebooku, większość była zachwycona festiwalem. Niestety my - mieszkańcy Klimzowca przeżyliśmy weekendowy koszmar. Nie macie pojęcia, jak teraz doceniam możliwość zaśnięcia w ciszy i spokoju - pisała Pani Anna.

Wczoraj na stronie Parku Śląskiego pojawiło się krótkie podsumowanie imprezy oraz przeprosiny. Park Śląski przeprasza za wszelkie utrudnienia podczas imprezy.

A jakie jest Wasze zdanie na temat festiwalu? Należycie do jego zwolenników czy przeciwników? Piszcie w komentarzach.


Źródło: Redakcja

Komentarze (8)    dodaj »

 • Wanda

  Do Młodego 86"Masakra" to mord polityczny, szczególnie na jeńcach - czyli w Twoim tekście gruby błąd rzeczowy.Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się strefa drugiej osoby. Nie zgadzam się na hałas. To jest uciążliwe. Art. 51 KW. rozdz.VIII. Organizator nie powinien otrzymać zgody na organizację takiej imprezy

 • Mody 86

  Masakra w jakim my kraju żyjemy tylko narzekanie z każdej strony !!! Ci co się nie wyspali nigdy nie byli na całonocnej imprezie ??? I wtedy nie myśleliście o innych !!! Ludzie opanujcie się !!!

 • Chorzowianka

  Wielokrotnie w parku odbywają się imprezy, ale przesadą i to grubą jest halas przez CAŁĄ noc! Nie wszyscy mają sobotę wolną. Park jes ściśle otoczony osiedla i i nie rozumiem dlaczego x tysięcy ludzi musi być skazanych na dudnienie. Nawet zamknięcie okien nie pomagało,mieszkam przy Parku Róż. Dla mnie to skandal

 • KUKURYDZA1987

  Podpiszę publiczną PETYCJĘ przeciw organizowaniu w WOJEWÓDZKIM PARKU KULTURY i WYPOCZYNKU (Park Śląski) , i w pobliżu osiedli,ogrodu ZOO - imprez plenerowych,które wytwarzają wielogodzinny SMOG / REZONANS FALI AKUSTYCZNEJ ! Imprezowicze FestFestiwalu/19 mieli dobrą muzę z min.8 estrad.Jednak dźwiękowcom firmy FF brakuje podstaw fizyki powstania fali akustycznej, w określonych warunkach.W promieniu 20 km rozchodziła się dudniąca fala, której nie wyciszały nawet zamknięte okna! Za wydanie zgody na tak skandaliczną organizację FF/19,powinny polecieć głowy włodarzy miasta i zarządu parku! P.s."Nie polemizuję z właścicielami głupoty,są nieobliczalni"!

 • Mieszkanie Chorzowa

  Prócz roznoszącego się hałasu (w sobotę od 7 rano!) jeszcze 3/4 parku ogrodzone płotem, przedostanie się z jednej części do drugiej wymagało poruszanie się wzdłuż ulicy Chorzowskiej. Ważni byli tylko uczestnicy imprezy, pozostali ludzie traktowani jako zło konieczne...

 • Russell Gunn

  Racja, w zupełności by wystarczyło żeby impreze ograniczyć terytorialnie do stawu-kanału. Byłemw sobote z żoną i uciekłem na Żabie doły. Były informacje nt ruchu samochodów w dniu imprezy a o spacerujących czy innych użytkownikach nie pomyślano. Oby za rok było lepiej.

 • Mieszkanka okolic

  Impreza super, ale trzeba wziąć pod uwagę że ludzie w sobotę też pracują i chcą iść wyspani do pracy.

 • Antytalent

  Fajna impreza szkoda tylko że WuTang się nie pojawił. Sprzedałem bilet.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również