Wiadomości z Chorzowa

Jagna w Chorzowie. Spotkanie z Kamilą Urzędowską

  • Dodano: 2024-04-18 10:15

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu Ludzie z Grajfką! Tym razem będą gościć Kamilę Urzędowską - odtwórczynię głównej roli w filmie "Chłopi".

Odtwórczyni głównej roli "Chłopów" w Chorzowie

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi dla Państwa Agata Śliwa. Po spotkaniu projekcja filmu „Chłopi" reż. DK Welchman, Hugh Welchman.

  • O aktorce: Kamila Urzędowska aktorka, urodzona w 1994, znana z takich filmów: Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Przełom w jej karierze przyniosła rola Jagny w filmie "Chłopi" z 2023 roku, za którą została nagrodzona Kryształową Gwiazdą ELLE na festiwalu w Gdyni.
     
  • O filmie: Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Bilet w cenie 20 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również