Wiadomości z Chorzowa

Już w niedzielę VIII Bieg z sercem WOŚP 

  • Dodano: 2023-01-24 06:45, aktualizacja: 2023-01-25 08:11

29 stycznia 2023 roku w Parku Śląskim odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP, w którym weźmie udział aż 1000 biegaczy!  Zainteresowanie jest tak duże, że lista startowa została zapełniona na kilka tygodni przed wydarzeniem. Cały dochód z imprezy wesprze zbiórkę WOŚP.

Tegoroczny Bieg z sercem wystartuje spod Stadionu Śląskiego (brama nr 1) o godz. 11.00, a w sali sportowej obiektu znajdować się też będzie biuro zawodów. 

Wsparcie różnego rodzaju inicjatyw charytatywnych jest niezwykle ważne, dlatego jako Stadion Śląski zaangażowaliśmy się w organizację Biegu z sercem WOŚP. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy i wierzę, że zebrane podczas niego środki przyczynią się do pomocy pacjentom w naszym kraju – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Warto również dodać, że Stadion wsparł 31. finał Orkiestry, przekazując na licytację podwójne zaproszenie na sierpniowy koncert Andrei Bocellego. 

Z tego, że WOŚP wraca po pandemii do Parku Śląskiego cieszy się również członek Zarządu Województwa Śląskiego Krzysztof Klimosz, który organizował już biegi wspólnie z Orkiestrą.

Najważniejszy jest wspólny cel, czyli zbiórka datków na rzecz najbardziej potrzebujących – podkreśla. 

W organizację wydarzenia zaangażowane jest również Miasto Chorzów

Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – mówi wiceprezydent Marcin Michalik.

Bez wątpienia o zainteresowaniu wydarzeniem świadczy to, że w ciągu kilku dni zapisów na liście znalazło się 750 biegaczy, a w sumie w tej wyjątkowej imprezie biegowej weźmie udział 1000 osób.

Park Śląski jest idealnym miejscem na tego typu wydarzenie. Każdego dnia przybywają tu setki biegaczy, którzy chętnie korzystają z kilometrowych tras – podkreśla Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – WOŚP to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy wszystkich Polaków – dodaje. 

Trasa biegu będzie mierzyła 7 km, a limit czasu wynosi 2 godziny. Jak przekonuje Alicja Pochmara z chorzowskiego oddziału WOŚP, w tym szczególnym biegu nie liczy się rywalizacja, tylko szczytny cel i dobra zabawa.

Każdy może przebiec dowolny dystans, przejść go spacerem lub z kijkami w dłoniach – zaznacza.

Biuro zawodów, zlokalizowane w sali sportowej Stadionu Śląskiego, będzie czynne w sobotę (28 stycznia) od godz. 11.00 do 18.00 oraz w niedzielę (29 stycznia) od godz. 7.00 do 10.30 (wejście przez bramę nr 8). Zarejestrowane osoby będą mogły dokonać opłaty startowej w wysokości 40 zł gotówką – do puszki wolontariusza. W miarę możliwości zachęcamy do odbioru pakietów startowych w sobotę.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/679262177015276/?active_tab=about.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również