Wiadomości z Chorzowa

Konkurs chorzowskiego skansenu na szopkę bożonarodzeniową tylko do 6 grudnia!

  • Dodano: 2021-12-02 11:45, aktualizacja: 2021-12-03 08:51

Tylko kilka dni zostało do zakończenia konkursu na szopkę bożonarodzeniową organizowanego przez Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas "Śląskij Wiliji"!

Chętni muszą się pospieszyć – do ostatecznego zakończenia tegorocznego konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową organizowanego przez Skansen w Chorzowie zostało jedynie kilka dni. Gotowe prace konkursowe trzeba bowiem przesłać najpóźniej do 6 grudnia, a warto pamiętać, że decyduje data stempla pocztowego!

Konkurs polega na wykonaniu szopki bożonarodzeniowej dowolną techniką i przesłaniu jej do Muzeum. Szopka musi być pracą samodzielną i nawiązywać do wybranych elementów plastyki obrzędowej świąt Bożego Narodzenia oraz najciekawszych tradycji związanych z obchodami tych świąt w kulturze śląskiej. Jest on kierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu.

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową tylko do 6 grudnia!

Warunkiem zakwalifikowania pracy do konkursu jest dostarczenie – wraz z pracą – prawidłowo wypełnionej i podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego karty zgłoszeniowej, a także spełnienie warunków regulaminu. Formularz dostępny jest na stronie internetowej Górnośląskiego Parku Etnograficznego.

Prace zostaną oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

  • klasy I-III,
  • klasy IV-VIII
  • szkoły ponadpodstawowe.

Prac wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres Muzeum „ Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, ul. Parkowa 25, 41-500 Chorzów z dopiskiem na przesyłce: „Konkurs na szopkę bożonarodzeniową” bądź złożyć je osobiście w sekretariacie Muzeum (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30). 

To kolejna odsłona naszego świątecznego konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Chcemy, aby uczestnicy nie tylko rozwijali się twórczo ale przy okazji poznali tradycję związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia na Śląsku – wyjaśnia Joanna Skorupska-Badura, kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 12 grudnia podczas odbywającej się tradycyjnie na terenie skansenu imprezy plenerowej „Śląsko Wilijo”.

Wyniki konkursu wraz z podaniem danych zwycięzców zostaną podane również na stronie internetowej Muzeum „ Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. Pojawi się także fotorelacja z wystawy nagrodzonych prac.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również