Wiadomości z Chorzowa

"Łączy nas więcej niż barwy". Już dziś Śląski piknik wsparcia dla Ukrainy!

 • Dodano: 2022-03-10 09:15

Już w najbliższy czwartek na Stadionie Śląskim odbędzie się wyjątkowy piknik na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. W programie koncerty, charytatywny bieg i zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy.

Piknik na Stadionie Śląskim

W czwartek 10 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się piknik "Łączy nas więcej niż barwy". Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego. Stadion ma stać się międzypokoleniowym symbolem jedności i wspólnego zaangażowania wszystkich ludzi dobrej woli.

– Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego, by zorganizować wielkie wydarzenie charytatywne dla naszych ukraińskich sąsiadów, spotkała się z natychmiastowym i pozytywnym odzewem setek osób chcących nieść pomoc. – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego – Chęć dobroczynności w regionie jest ogromna. Artyści wystąpią całkowicie charytatywnie – dodaje.

Piknik "Łączy nas więcej niż barwy" - program

Piknik rozpocznie się o godzinie 14:00. W ramach pikniku odbędą się zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, bieg charytatywny, liczne atrakcje oraz koncerty.

Charytatywna zbiórka

W trakcie trwania pikniku prowadzona będzie zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Zbiórkę rzeczową realizuje i nadzoruje Fundacja Onkologiczna "Rakiety".

Przedmioty pierwszej potrzeby to:

 1. Karimaty, śpiwory, koce.
 2. Środki higieny osobistej (mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów).
 3. Pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżające, pudry/kremy ochronne.
 4. Odzież przeciwdeszczowa.
 5. Baterie, latarki, czołówki, powerbanki.
 6. Podstawowe środki opatrunkowe (bandaże, plastry, gazy, środki dezynfekujące).
 7. W ramach akcji "Dzieci - dzieciom" - zbiórka nowych maskotek.

Możliwe jest również wsparcie finansowe poprzez przelew bankowy na nr: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191 (ING Bank Śląski) tytułem "To jest też moja wojna - Pomoc dla Ukrainy". Odbiorcą środków jest Stowarzyszenie Pokolenie, ul. Drzymały 9/4, 40-059 Katowice, które realizuje, weryfikuje i przekazuje dalej pieniądze ze zbiórki.

Będzie również możliwość wsparcia poprzez system szybkich i bezpiecznych płatności BLIK (nr do zbiórki: 662317867).

Koncerty

Na Stadionie Śląskim zobaczymy największe gwiazdy, a między innymi wystąpią:

 • Enej,
 • Dżem,
 • Golec uOrkiestra,
 • Ewelina Lisowska,
 • Kasia Moś,
 • Marcin Wyrostek.

Koncerty rozpoczną się o godzinie 17:30.

Bieg charytatywny

Tego dnia Silesia Maraton zorganizuje charytatywny bieg na bieżni stadionu. W trakcie biegu udostępniona zostanie skarbonka kwestarska oznaczona logiem Silesia Marathon i nadzorowana przez zespół Bohdana Witwickiego. Za każde przebiegnięte okrążenie zostanie wpłacona kwota 10 zł na rzecz uchodźców. 

Piknik "Łączy nas więcej niż barwy" potrwa do godziny 20:00. Wszystkie występy, pokazy i działania towarzyszące wydarzeniu są całkowicie charytatywne, a piknik będzie dla wszystkich bezpłatny. Dodatkowo, wydarzenie będzie transmitowane na żywo TUTAJ. Poprowadzi je Tomasz Smokowski.

"Łączy nas więcej niż barwy". Już dziś Śląski piknik wsparcia dla Ukrainy!

Komentarze (3)    dodaj »

 • STOP WOJNIE

  Taki koncert to jest zezwierzęcenie!!! Może jeszcze sprzedawać pluszowe Ukrainki??? Jesteście tak podli jak Putin. Oczywiście wszystkie pseudo artystki zainkasują po 60 tyś i zrobią selfie na insta.

 • Udanej zabawy

  Tam na Ukrainie zabijają ludzi, jest wojna, cierpienie ……Oooooo……. to zróbmy piknik, pośpiewamy, potańczymy i polansujemy się. Zdębiałem. TBM.

 • Andrzej

  Nie rób nic...masz takie prawo (jeszcze, bo żyjesz w wolnym od wojny kraju), pozwól jednak, że inni, którzy chcą i mogą zrobią coś i pomogą tak jak mogą i chcą ale... pomogą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również