Wiadomości z Chorzowa

Lewe papierosy nie trafią na rynek

  • Dodano: 2021-04-27 06:30, aktualizacja: 2021-04-27 06:43

Kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali za przestępstwo akcyzowe 39-latka. Mężczyzna posiadał łącznie 32 tysiące sztuki papierosów bez polskich znaków skarbowych. Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT grozi mu teraz wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego chorzowskiej komendy zatrzymali mieszkańca Świętochłowic, który posiadał nielegalne papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nieumundurowani policjanci przechwycili kontrabandę, która ukryta była w jego miejscu zamieszkania. 39-latek posiadał łącznie 32 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść ponad 37 tysięcy złotych. Mieszkańcowi Świętochłowic grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • *****  ***

    A szkoda bo by było taniej, jedyna różnica między legalnymi a nielegalnymi to cena.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.