Wiadomości z Chorzowa

Lokatorzy z Chorzowa zadłużeni na ponad 200 mln złotych! 

 • Dodano: 2020-02-16 06:00, aktualizacja: 2020-02-15 18:33

Chorzów ma problem z lokatorami mieszkań komunalnych. Zadłużenie mieszkańców wobec PGM w ciągu ostatnich lat wzrosło do ponad 200 mln złotych – informują chorzowscy urzędnicy. I jak dodają to skutecznie hamuje inwestycje w mieszkalnictwo komunalne. 

Lokatorzy z Chorzowa nie płacą, więc nie ma pieniędzy na remonty

W Chorzowie jest ponad 12 tysięcy mieszkań komunalnych, ale nie wszyscy lokatorzy chcą za nie płacić. Tylko za 2018 rok zadłużenie mieszkańców wobec ZK PGM wyniosło prawie 25 mln złotych – informuje, wydawany przez Urząd Miasta, Twój Chorzów. To odbija się na pozostałych lokatorach, którzy uczciwie płacą rachunki. 

- ZK PGM wraz z władzami miasta zapowiedzieli dużą akcję remontową, która pozwoli chorzowianom żyć wygodniej i w lepszych warunkach. Prace przewidują chociażby budowę łazienek i ubikacji w mieszkaniach komunalnych. Niestety, z powodu nierzetelności części lokatorów, remonty nie odbywają się tak szybko jakby mogły, ponieważ miliony złotych nie trafiają na konta PGM i brakuje ich na inwestycje – czytamy w urzędowym periodyku.

Długi lokatorów z Chorzowa zostaną umorzone?

Zadłużenie lokatorów mieszkań komunalnych w Chorzowie jest już tak duże, że potrzebna jest uchwała umorzeniowa. Jak informuje chorzowski magistrat ma ona na celu udzielenie pomocy osobom, które z jakiś powodów wpadły w długi, ale chcą je zmniejszyć. Jednym z pomysłów to „praca za czynsz”, ale w planach są też inne rozwiązania.

- Jeżeli mieszkaniec zacznie spłacać należność, chociażby w sposób ratalny, to może być pewien, że nie będą mu naliczane odsetki. A one niejednokrotnie przewyższają zaległość podstawową – na łamach Twojego Chorzowa zapewnia Mariola Roleder, zastępca prezydenta Chorzowa

W Chorzowie jest także możliwość czasowego obniżenia czynszu dla najemców mieszkań komunalnych. Jeżeli w wyniku trudnej sytuacji życiowej jest problem z opłaceniem mieszkania, to czynsz może zostać obniżony nawet na rok. Każda taka sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. 

Zobacz także

Komentarze (43)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  Zgadzam się z tobą a jak chcę na zamiane to trzeba zapłacić za kogoś zasłużeni a darmozjadów dalej się utrzymuje Panie Prezydencie

 • Mmm

  Fandzolenie! Zawsze i wszędzie są dłużnicy. Gdyby każdy tak podchodził do sprawy jak adeemy, to żadna firma by nie istniała. Doprowadziliście do ruiny takie budynki i mieszkania, że ktoś powinien się za to za was wziąć! Mnie się już nie chce, ale może znajdzie się ktoś młody, zwoła jeszcze kilku i wytoczą wam zbiorówkę za te zaniedbania. Albo płacicie swoim majątkiem, albo do pierdla!

 • płacę każdą złotówkę

  Czy Ci co wypruwają sobie żyły i płacą czynsz też będą mieli umorzone jakieś zobowiązania? Kolejni uprzywilejowani? Ci co płaca będą ostatecznie pokrywać koszt funkcjonowania PGM tak za siebie jak i za tych co korzystają a nie płacą?

  • płacę każdą złotówkę
   2020-02-16 10:22
  • Ocena:
  • odpowiedz

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.