Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Miał nią odstraszać dziki i wilki. 34-latek zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

  • Dodano: 2019-06-26 13:30

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Chorzowa, który w samochodzie miał pistolet gazowy. Broń ukryta była pod fotelem. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że odstrasza nim dziki i wilki. Okazało się jednak, że na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie. 34-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Policyjni wywiadowcy z bielskiej komendy brali udział w działaniach prewencyjnych związanych z zakończeniem roku szkolnego. Skontrolowali więc rejon ulicy Bielskiej w Bujakowie. Ich uwagę zwrócił mężczyzna siedzący w fiacie zaparkowanym przy zamkniętym sklepie. Postanowili sprawdzić pojazd.

W trakcie czynności zauważyli schowany pod siedzeniem pistolet

Broń była naładowana. Dodatkowo 34-latek miał do niej dodatkowy, pełny magazynek. Okazało się, że na pistolet gazowy wymagane jest zezwolenie, którego mężczyzna nie posiadał. Policjantom tłumaczył że znalazł broń kilka lat temu u nieżyjącego już członka rodziny i od tego czasu woził go ze sobą, żeby odstraszać dziki i wilki.

Policjanci zabezpieczyli pistolet i amunicję, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się śledczy z kobiernickiego komisariatu. Zatrzymany mieszkaniec Chorzowa miał już kłopoty z prawem – był notowany za przestępstwa kryminalne. Mundurowi z Kobiernic doprowadzili 34-latka do żywieckiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Grozi mu do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Piłkarze zespołu z okręgówki bawią się w kiboli! TOP 5 Silesia Flesz gra FAIR


Źródło: TVS

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Karlik

    A do kicia z nim jak jusz mial problem z prawem kombinator i tyle.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.