Wiadomości z Chorzowa

Mieszkańcy Osiedla Irys mają dość wulgarnego zachowania młodzieży? Jest apel radnego

 • Dodano: 2021-08-03 14:15

Dzieci i młodzież wulgarnie zachowują się na boisku sportowym i na placu zabaw Osiedla Irys? Mieszkańcy podnieśli problem i proszą o interwencję u władz Chorzowa.

Wulgarne zachowania dzieci i nastolatków, przeklinanie, krzyki, szarpaniny, wandalizm, a nawet picie alkoholu przez młodych ludzi – takie i szereg innych problemy zgłaszają mieszkańcy Osiedla Irys, którzy mają dość tego, co dzieje się w otoczeniu boiska sportowego i na placu zabaw w okolicy.

Sytuację zgłosił władzom Chorzowa radny Sebastian Matyjaszczyk, który przekonuje, że potrzebna jest natychmiastowa interwencja.

Mieszkańcy Osiedla Irys w Chorzowie zgłaszają problem wulgarnego zachowania się dzieci i młodzieży na ławkach przy boisku piłkarskim oraz na placach zabaw. Problem ten nasila się w godzinach wieczornych, gdzie dorastająca młodzież spożywa alkohol. Czy dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców istnieje możliwość częstszej kontroli terenów na Osiedlu Irys poprzez odpowiednie służby? – pyta radny w interpelacji skierowanej do władz miasta.

Mieszkańcy Osiedla Irys oburzeni postępowaniem dzieci i młodzieży. Miasto zareaguje na apele chorzowian?

Zastępca prezydenta miasta, Marcin Michalik przekonuje, że teren Osiedla Irys, szczególnie okolic boiska piłkarskiego i placu zabaw podlega stałemu dozorowi prewencyjnemu policjantów z Komisariatu Policji II i Straży Miejskiej, w celu zapewnienia ładu i porządku publicznego.

Zwrócono się do Komendanta Miejskiego Policji i Straży Miejskiej o wzmożenie nadzoru, a także zwiększenie częstotliwości patroli, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych w tym rejonie miasta – wyjaśnia wiceprezydent.

Władze Chorzowa apelują również do mieszkańców, aby w razie potrzeby – zakłócania porządku i wulgarnego zachowania wśród młodych osób – zgłaszać niezwłocznie takie przypadki służbom porządkowym, aby funkcjonariusze mogli zareagować w szybki i skuteczny sposób.

Komentarze (4)    dodaj »

 • RRR

  Olejniczak niech pilnuje porządku

 • sznita s tustym

  no i juzś te gorolstwo!!!

 • Pozdro

  Ta dzisiejsza młodzież....sama patologia

 • Irys

  Kłamstwa i oszczerstwa. Starsi mieszkańcy najpierw wyskakują z ryjem a następnie dzwonią po pały to my powinniśmy się czuć zagrożeni a nie my. Poza tym jedynym problemem są tam [...]ie i to nimi się powinny władze porządkowe zająć .Z poważaniem Chłopaki z ławki na boisku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również