Wiadomości z Chorzowa

Naklejał ulotki w miejscu do tego nie przeznaczonym. Mężczyzna był poszukiwany

  • Dodano: 2022-01-17 06:15, aktualizacja: 2022-01-17 06:18

Mundurowi z chorzowskiej jedynki zatrzymali 33-letniego mieszkańca Zabrza, który naklejał ulotki w miejscu do tego nie przeznaczonym. Jak się okazało to był dopiero początek jego problemów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach mężczyzna okazał się być poszukiwanym celem odbycia kary.


Policjanci z chorzowskiej jedynki w trakcie patrolu ulicy Armii Krajowej, zauważyli mężczyznę, który na latarniach naklejał ulotki. Z uwagi, że jest to wykroczenie, podjeli interwencję wobec niego. 33-latek został ukarany mandatem, jednkaże nie był to koniec jego problemów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach mężczyzna okazał się być poszukiwanym celem odbycia kary. Zabrzanin został zatrzymany.

Policja przypomina!

Zgodnie z art. 63a kodeksu wykroczeń, każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Wobec takiej osoby można również orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1.500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również