Wiadomości z Chorzowa

Niebieski 1 proc. podatku, czyli wsparcie dla młodych talentów Ruchu Chorzów

  • Dodano: 2021-01-22 11:45

Zbliża się termin rozliczeń z fiskusem, warto zatem dokonać wyboru i zdecydować kogo wesprzemy 1 procentem podatku. Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów i Uczniowski Klub Sportowy Ruch Chorzów wznowiły akcję "Niebieski 1%" i zwracają się o pomoc do chorzowian.


Podobnie jak w roku ubiegłym jest to akcja szczególna, albowiem każdy, kto zdecyduje się na przekazanie swojego 1 procentu podatku wesprze zarówno naszą Akademię, jak i Uczniowski Klub Sportowy "Ruch" Chorzów! – wyjaśniają przedstawiciele .

Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów i UKS Ruch Chorzów połączyły siły w ubiegłym roku i od tej pory wspólnie przekonują do przekazania 1 procenta z podatku na dwie szkółki piłkarskie spod znaku "Niebieskiej eRki". Rok temu udało się dzięki temu zebrać 77593,49 zł. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord?

Warto dodać, że dzięki zebranym w 2020 roku środkom sfinansowano zakup ponad 2000 koszulek treningowych, kupiono cztery bramki dla AdleRków oraz dwie większe dla starszych zawodników. To jednak nie wszystko, ponieważ dofinansowano akcje "Niebieski Tydzień ExtRa" i "Zakończenie lata" oraz zorganizowano podarunki na Dzień Dziecka, jak i Mikołaja dla ponad 600 zawodników AP i UKS.

Co zrobić, aby przekazać 1% podatku dla młodych gwiazd „Niebieskich”?


Aby wspomóc Akademię Piłkarską Ruchu Chorzów i UKS Ruch Chorzów wystarczy jedynie wpisać numer KRS - KRS 0000346319 (OPP: Uczniowski Klub Sportowy "Ruch" Chorzów") w zeznaniu podatkowym.

Każda pomoc finansowa pozwoli na dalsze podnoszenie poziomu szkolenia narybku Ruchu! Wciąż istnieje spora grupa ludzi, którzy są przekonani, że te kilka złotych, przekazanych za pomocą rozliczenia podatkowego niewiele może zmienić. Nic bardziej mylnego! Ta z pozoru niewielka kwota może zdziałać wiele dobrego! – wskazują przedstawiciele „Niebieskich”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.