Wiadomości z Chorzowa

Niecodzienna kolizja i ucieczka pijanego kierowcy

  • Dodano: 2022-10-05 09:15

W miniony weekend na ulicy Piekarskiej w Chorzowie doszło do nietypowej kolizji drogowej, zakończonej zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego. W zdarzeniu uczestniczyło dwóch obcokrajowców. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W miniony weekend na ulicy Piekarskiej doszło do bardzo nietypowego zdarzenia

Z niewyjaśnionych przyczyn 48-letnia kobieta, kierując samochodem Audi uderzyła z impetem w bramę wjazdową jednej z firm prywatnych. Uderzenie było tak duże, że jedna część metalowej bramy została odrzucona o kilka metrów w głąb posesji. Kierująca widząc to, co zrobiła, postanowiła zbiec z miejsca zdarzenia. W trakcie ucieczki ulicą Piekarską zauważyła, że w rejonie osiedla ustawiona została blokada policyjna, w związku z prowadzoną kontrolą drogową pojazdów. W tym momencie kobieta postanowiła zamienić się miejscami w samochodzie ze swoim znajomym. Mężczyzna bez chwili namysłu wskoczył za kierownicę i rozpoczął manewr zawracania. Manewr ten jednak nie uszedł uwadze czujnych policjantów z drogówki. Stróże prawa podjęli błyskawiczną reakcję, która doprowadziła do zatrzymania pojazdu.

Jak się potem okazało 35- letni mężczyzna kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze względu na uszkodzenie bramy, kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 3000 złotych, jak również będzie musiała zapłacić za wyrządzone szkody. O losie nietrzeźwego kierującego zdecyduje chorzowski sąd.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również