Wiadomości z Chorzowa

O bezpieczeństwie w drodze do szkoły i podczas codziennej zabawy

  • Dodano: 2021-10-08 06:30, aktualizacja: 2021-10-08 06:46

Bezpieczeństwo naszych dzieci to bardzo szeroki temat. W ujęciu profilaktycznych działań Policji mundurowi starają się więc uzmysłowić uczniom szkół podstawowych to, co ważne w codziennym ich funkcjonowaniu. Omawiają nie tylko zasady prawidłowego poruszania się po drodze, ale i właściwe normy postępowania w czasie wolnym, podczas relaksu i beztroskiej zabawy.

Dzielnicowi z chorzowskiej jedynki już kolejny tydzień spotyka się z dziećmi i młodzieżą z terenu miejscowych placówek dydaktycznych.

Tym razem odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 5

Policjant przekonywał, by jego słuchacze wraz z rozpoczętą jesienią, zaczęły "świecić" przykładem i regularnie nosiły ze sobą odblaskowe elementy. Okazuje się, że ten drobny znaczek na odzieży wierzchniej dziecka, zwłaszcza podczas porannej drogi do szkoły znacząco poprawia widoczność pieszego na drodze, a tym samym zwiększa jego bezpieczeństwo.

Ale nie tylko o ruchu drogowym była mowa. Mundurowi przypomnieli młodym mieszkańcom miasta, by o własny komfort dbały także podczas codziennych zabaw. Dobre nawyki i daleko idąca odpowiedzialność przynoszą wymierne korzyści dla nich samych oraz ich rodziców i opiekunów. Dzielnicowi apelowali o rozwagę i rozsądek przy kontaktach z nieznajomymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również