Wiadomości z Chorzowa

Obchody utworzenia 13 ŚBOT za nami! Co się wydarzyło? [GALERIA]

  • Dodano: 2024-06-17 09:30

15 czerwca br. odbyły się uroczyste obchody kolejnej rocznicy utworzenia 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Narodowego Dnia Powstań Śląskich pod Patronatem Marszałka Katowic, Wojewody Śląskiego, Prezydenta Miasta Katowice, Prezydenta Miasta Chorzów oraz współpracy Regionalnego Instytutu Kultury im. Wojciecha Korfantego.

Co się działo?

Uroczyste obchody rozpoczęły się o godzinie 12.00 pod Stadionem Śląskim. Była to już szósta edycja, podczas której 13 ŚBOT zaprosiła do wspólnego świętowania w Parku Śląskim. Program wydarzenia był bardzo bogaty, obejmujący wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Na miejscu można było podziwiać pokazy sprzętu wojskowego oraz innych służb mundurowych.

Wojskowa grochówka, zabawy i koncert

Jednym z głównych punktów programu był pokaz degustacji wojskowej grochówki, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Dzieci mogły skorzystać z dedykowanej strefy zabaw, a na scenie odbył się również koncert Mietka Szcześniaka z udziałem Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Całość uroczystości odbyła się pod znakiem wspólnego świętowania oraz upamiętnienia ważnych dla historii regionu wydarzeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również