Wiadomości z Chorzowa

Od poniedziałku rusza remont na Al. BoWiD. Kierowców czekają objazdy

 • Dodano: 2021-10-24 14:15

25 października rusza remont torowiska tramwajowego na Al. Bojowników o Wolność i Demokrację w Chorzowie. Kierowców czekają utrudnienia. Ruch będzie odbywał się objazdami.

Jak informuje MZUiM Chorzów, na zlecenie Tramwajów Śląskich S.A. już w poniedziałek 25 października rano rozpoczną się prace związane z remontem torowiska tramwajowego w ciągu al. Bojowników o Wolność i Demokrację w Chorzowie.

Roboty dotkną odcinka jezdni położonego pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Armii Krajowej, Szpitalną i skrzyżowaniem z ulicą Racławicką. Co to oznacza dla kierowców?

Nastąpi dość znacząca zmiana w organizacji ruchu w pobliżu Al. BoWiD. Jak będzie to wyglądać?

Od 25 października remont torowiska tramwajowego na Al. BoWiD

W ciągu al. BoWiD na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Armii Krajowej, Szpitalną i skrzyżowaniem z ulicą Racławicką będzie obowiązywać zakaz ruchu pojazdów (za wyjątkiem dojazdu do posesji i pojazdów budowy). Wjeżdżać na odcinek z robotami będzie można tylko z kierunku skrzyżowania al. BoWiD z ulicą Racławicką,

Między skrzyżowaniem al. BoWiD z ulicami Armii Krajowej, Szpitalną i skrzyżowaniem al. BoWiD z ul. Racławicką będą wyznaczone objazdy poprowadzone ulicami Racławicką i Wita Stwosza:

 • objazd z kierunku skrzyżowania al. BoWiD z ulicami Armii Krajowej, Szpitalną w kierunku drogi wojewódzkiej nr 902 (relacja do Gliwic) ulicami Armii Krajowej i Dąbrowskiego,
 • objazd z kierunku skrzyżowania al. BoWiD z ulicami Armii Krajowej, Szpitalną w kierunku drogi wojewódzkiej nr 902 (relacja do Katowic) ulicą Armii Krajowej do granicy z Katowicami.

Dodatkowo, istotne zmiany zajdą w przypadku tras linii autobusowych, a także lokalizacji przystanków. Potrzebne informacje na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Kiedy zakończa się prace? MZUiM Chorzów planuje oddanie odcinka do użytku w połowie grudnia tego roku.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Roman

  Tez mnie to wkurza te rozwlekle remonty dróg w naszym mieście. Moze by cos przyspieszyc powinien przejac nadzór nad tymi pracami min Sasin z żondu?

 • Abduu

  Jak za 3 lata skończą to będzie dobrze masakra

 • stojący w chorzowskich korkach

  Po tym miasteczku idzie jeszcze przemieszczać się? Co tu jeszcze rozwalić tudzież rozkopać. Wypadało cos pierw skończyć jakiś fragment oddać zanim za kolejny weźmie się. Harmonogram tych wykopek' 21 gdzie znajdę. W jakim pokoju można złożyć wniosek o dofinansowanie do ceny benzyny? Ten 'expert' od remontów to bierze jakąś odpowiedzialność czas dojazdów służb ratunkowych znacznie wydłużył się, a wiadomo że często jest to wyścig z czasem.

  • stojący w chorzowskich korkach
   2021-10-25 19:23
  • odpowiedz
 • ➕➕➕

  Urząd zaczął wszystko i bez wszystkiego ,jeden wielki bajzel .Długość drogi 2000 merów przez ilość dni 700 dni około to 3 metry drogi na dzień . Tragedia logistyczna.

 • Xyz

  Dojeżdżam dziennie do pracy autobusem i to jest makabra. Muszę jeździć wcześniejszym bo ciągle objazdy a gdy wracam to pół godziny w korku ! I tak już od 1,5 roku , jak nie dłużej

 • Franz

  Jak zauważyłam to tylko pracuje tylko jedna ekipa. W jednym miejscu pracują tydzien i wracają po ok. trzech tygodniach. Np. pracowali obok mojego domu (Powstancow) a jadac do pracy po tygodniu pracowali na Belejanisa a w nastepnym na Alei Bojowników.

 • Mieszkaniec

  To jest tragedia Ile jeszcE ulic rozwalicie w Chorzowie?? Kto to zatwierdza kto kontroluje na 3 maja 12 miesięcy opóźnienia a nie widać tam postępu prac. O 7 zero pracowników o15 też Kto tam i kiedy wielce pracuje ??

 • mieszkaniec 2

  Covid jak widać atakuje nie tylko płuca . W MZUiM atakujetakże mózgi !

 • Ktoś

  Rozkopać wszystko co się jeszcze daI kopać tak długo aż wszystko sranie w jednym korkuOczywiście remont ma być na [...] jak dla obcego dawno po terminie zawartym w umowie bez konsekwencji dla wykonawcy

 • mieszkaniec 2

  Może szukają "czyjegoś świadectwa" , ? dyplomu ? a bo co ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również