Wiadomości z Chorzowa

Ogród Japoński nieczynny przez dwa dni. Obiekt zamknięty dwa tygodnie po hucznym otwarciu

 • Dodano: 2021-07-26 15:00, aktualizacja: 2021-07-28 09:31

Ogród Japoński od dnia otwarcia cieszy się ogromnym powodzeniem wśród gości Parku Śląskiego. Trzeba było jednak zamknąć na dwa dni. Dlaczego?

Dwa tygodnie intensywnych odwiedzin i władze Parku Śląskiego poinformowały w mediach społecznościowych o konieczności zamknięcia Ogrodu Japońskiego dla odwiedzających w dniach 27 i 28 lipca. Informacja trafiła do sieci w poniedziałek, 26 lipca.

Informujemy, że 27 i 28 lipca w Ogrodzie Japońskim nastąpi przerwa techniczna i ogród zostanie wyłączony z użytkowania. W tym czasie na obiekcie przeprowadzane będą niezbędne prace pielęgnacyjne– informują władze Parku Śląskiego na Facebooku.

Nie da się ukryć, że Ogród Japoński wyjątkowo przypadł do gustu odwiedzających Park Śląski już od dnia swojego hucznego otwarcia z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Ceremonia odbyła się 12 lipca, a liczba korzystających z uroków nowej atrakcji na terenie WPKiW rośnie z każdym dniem.

Ogród Japoński zamknięty na dwa dni. Niezbędna przerwa techniczna na prace pielęgnacyjne i konserwację

Goście nierzadko wchodzą do stawów, zasadzek i na trawniki, aby móc uwiecznić uroki Ogrodu Japońskiego na zdjęciach. Tych w ostatnich dniach w mediach społecznościowych jest istne zatrzęsienie.

Ogród Japoński, który został umiejscowiony w pobliżu Rosarium ma 12,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, a cały teren można zobaczyć z przeszklonego tarasu widokowego. W Ogrodzie Japońskim znajduje się też innowacyjna strefa zen, obfitująca w interesującą roślinność i nieregularne głazy.

Na terenie Ogrodu Japońskiego posadzono okazy takich gatunków jak jodła koreańska, głóg pośredni, magnolia gwiaździsta czy rozmaite bambusy.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Greg

  Sosny w ogrodzie śląskie są chore mają osutke sosny może by się ktoś zainteresował ? Nie leczone w końcu umrą.

 • Zawiedziony

  Może jednak przyjedzie mateuszek

 • Edzio

  Będą dolewać więcej betonu czy jak ?? A pod betonowymi ścianami kiedy napis getto ??

 • Tadek

  Na tym betonie niedługo powstanie lista kogo w Chorzowie należy je***

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również