Wiadomości z Chorzowa

Policjanci uratowali 45-latkę, która chciała odebrać sobie życie

 • Dodano: 2020-11-17 09:45

Mundurowi z chorzowskiej drogówki uratowali 45-latkę, która chciała odebrać sobie życie. Dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji, kobieta trafiła pod właściwą opiekę. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W czwartek dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego, że mieszkanka Chorzowa prawdopodobnie chce targnąć się na swoje życie. Dysponując jedynie szczątkowymi danymi desperatki, niezwłocznie podjął działania, zmierzające do ustalenia jej możliwego miejsca pobytu. Opierając się na dostępnych bazach informacyjnych, ustalił pełne dane oraz prawdopodobne miejsce pobytu kobiety. Informacja ta niezwłocznie trafiła do wszystkich patroli w mieście.

Jako pierwsi na miejsce dotarli mundurowi z chorzowskiej drogówki

Niestety okazało się, że 45-latka już tam nie mieszka. Natychmiastowo podjęte działania doprowadziły do ustalenia kolejnych adresów, gdzie mogła przebywać. Gdy policjanci dotarli na miejsce, mieszkanie było zamknięte i nikt nie otwierał drzwi. W obawie o życie i zdrowie chorzowianki, mundurowi wyważyli drzwi do mieszkania, zastając we wnętrzu 45-latkę. Dzięki zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji mundurowych, desperatka trafiła pod właściwą opiekę. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policja przypomina

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do dowolnego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia! POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie: POKONACKRYZYS.

Komentarze (3)    dodaj »

 • Tomek K. Chorzów, Świerkowa.

  Brawo dla Policjantów! Mając spore problemy w miejscu gdzie zamieszkuję Policja to jedyna instytucja, która stara się pomóc. Reszta urzędnimów miejskich robi wszystko by nie brać na siebie odpowiedzialności. Nikt nie jest za nic odpowiedzialny, nic nie da się zrobić, niczego nie można zmienić.....

  • Tomek K. Chorzów, Świerkowa.
   2020-11-17 20:47
  • odpowiedz
 • Ludek

  Nasi urzędnicy i ich tony papierków to jakaś wielka pomyłka w czasie epidemii! Trzeba umawiać się z nimi jak na randkę żeby cokolwiek załatwić. Każdy papier przechowują 48 h gdzieś żeby "zabić" zarazę i po co to. Wystarczyłoby mieć maila, telefon, fax i wszystkim żyło by się łatwiej. Nie wiem jak cokolwiek załatwiają ludzie którzy nie mają telefonu w tych molochach, które tylko więcej papierków chcą. Porażka

 • Momo

  Brawo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.