Wiadomości z Chorzowa

Policjanci z chorzowskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnych piratów drogowych

  • Dodano: 2020-05-08 06:30, aktualizacja: 2020-05-08 06:39

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach.

Tylko w ostatnich kilku dniach policjanci chorzowskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnych piratów drogowych. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie giną ludzie.


6 maja obchodziliśmy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa na drodze. Powodem wprowadzenia tego święta była rosnąca każdego roku liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. Do walki z piratami drogowymi powołano policyjną specgrupę SPEED. Stróże prawa, którzy wchodzą w jej skład, szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości.

W ręce chorzowskich mundurowych wpadli kolejni kierowcy


Obaj zostali zatrzymani na DK-79. Pierwszy z nich, jadący osobowym volvo 35-latek, przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Kolejnym piratem drogowym okazał się 38-latek z Sosnowca, który poruszał się swoim porsche z prędkością prawie 120 km/h w miejscu, gdzie była ona ograniczona do 60 km/h. Mężczyźni zostali ukarani 500-złotowym mandatami i zatrzymano im prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą został jednak kierujący mercedesem, który w deszczu pędził Drogową Trasą Średnicową prawie 190 km/h.

ZOBACZ NAGRANIE

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideo rejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni policjanci zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.