Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość zapobiegli samobójstwu nastolatki

  • Dodano: 2020-03-09 07:15, aktualizacja: 2020-03-09 07:19

Internautka mieszkająca w Chorzowie na jednym z portali społecznościowych umieściła wpis, z którego wynikało, że chce targnąć się na swoje życie.

Niepokojącą informację wychwycili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. Dzięki natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii.

To kolejny raz, gdy stróże prawa ratują ludzkie życie

Dyżurny chorzowskiej komendy został poinformowany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach o osobie, która może mieć zamiar odebrania sobie życia. Stróże prawa, którzy na co dzień zwalczają cyberprzestępczość przeczytali w internecie wpis 16-latki, w którym informowała o zamiarze popełnienia samobójstwa.

Sprawą natychmiast zajęli się poszukiwacze z chorzowskiej komendy. Dzięki współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej, szybko ustalili adres, pod którym zarejestrowany był komputer nastolatki. Drzwi do mieszkania otworzyła 36-latka. Gdy stróże prawa poinformowali o przyczynie wizyty, kobieta potwierdziła, że może chodzić o jej niespełna 16-letnią córkę. Nastolatki nie było już w mieszkaniu, jednak po informacjach przekazanych przez matkę, poszukiwacze szybko ją odnaleźli. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i tym razem nie doszło do tragedii, a nastolatka trafiła pod właściwą opiekę.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.