Wiadomości z Chorzowa

"Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". Spotkanie z młodzieżą

  • Dodano: 2021-10-11 06:00, aktualizacja: 2021-10-11 06:07

W IV Liceum Ogólnokształcącym Chorzowie odbyło się spotkanie w ramach kampanii promocyjno - informacyjnej pod nazwą "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". W inicjatywie wzięli udział uczniowie oraz przedstawiciel wydziału doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej.

Głównym celem kampanii jest promocja zawodu policjanta, w tym zapewnienie stałego zainteresowania i chęci wstępowania w szeregi Policji. Wczoraj w Zespole Szkół ogólnokształcących nr I w Chorzowie odbyło się spotkanie z uczniami klas mundurowych. Do wstąpienia do policyjnej formacji zachęcał przedstawiciel Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Andrzej Sira. 

Istotą spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Podinsp. Andrzej Sira podkreślił fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu. Przytaczając ciekawe przykłady z własnego wieloletniego doświadczenia zawodowego, policjant przekonywał uczniów, że satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje minusy służby.

Podinsp. Andrzej Sira omówił poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, zaprezentował film przedstawiający ten proces i odpowiadał na pytania zainteresowanej tematem młodzieży. 

Wkrótce policjanci spotkają się z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych, zachęcając młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem swojej zawodowej drogi, do wstąpienia w policyjne szeregi.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie http://slaska.policja.gov.pl/kat/rekrutacja/212502,Rekrutacja.html

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również